20 Ekim 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKÜDER ‘ULUSLARARASI Türk Dünyası Şöleni’ne katıldı

Eskişehir Kültür Sanat Derneği (ESKÜDER) Başkanı Gazi Durusu ve dernek üyesi sanatçılar, Eskişehir'den Afyonkarahisar'a giderek Afyonkarahisar’ın  Ahlatlı mevkiinde düzenlenen ‘Uluslar arası Türk Dünyası Şöleni’ne katıldı.  ESKÜDER,  Afyonkarahisar  Yörük Türkmen Dernekleri Başkanı Şakir Altıntaş’ın daveti üzerine düzenlenen festivale destek vererek festivali renklendirdi.

ESKÜDER Başkanı Gazi Durusu şölene katılımla ilgili yaptığı açıklamada, ‘’ ESKÜDERli  saz, söz, davul, klarnet sanatçılarımızla ve halk oyunlarımızla,  Afyonkarahisar  Ahlatlı mevkiinde düzenlenen ‘Uluslar arası Türk Dünyası Şöleni’ne katıldık ve gösterilerimizi sunduk.  Düzenlediğimiz gösterilerle, Eskişehir  kültür ve sanatını Afyonkarahisar da tanıttık. Türk Dünyası ile Türkmen halkımızın birlik ve beraberliğini pekiştirdik’’ diye ifade etti.

HABER: ERTUĞRUL ALTINEL - ESKİŞEHİRGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar