25 Eylül 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Azerbaycan Toyu Konseri

18 Ekim 1991 yılında bağımsızlığına kavuşan Azerbaycan Cumhuriyetinin Bağımsızlığının 26. yıldönümü sebebiyle 17 Ekim tarihinde Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından yapılması planlanan "Azerbaycan Toyu" Konser ve kutlama programı Eskişehirli Şehit'imiz nedeniyle ertelenmişti.

"Azerbaycan Toyu" Konseri 19 Ekim günü Tepebaşı Balediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde yapıldı. Konser öncesi Şehit Piyade Uzman Çavuş Seçkin Arıkan saygı ve rahmetle yad edildi. Programın yönetmeni Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkan Yardımcısı Sirac Yaguboğlu protokol ve seyircileri selamladıktan sonra "Azerbaycan Toyu" konser programı hakkında kısa bilgi verdi. Azerbaycan Turan Müzik Topluluğu ve Solist Caneli Ahmedov tarafından söylenen Azerbaycan Türküleriyle izleyiciler güzel bir gece yaşadılar ve Azerbaycan müzik kültürüyle tanışmış oldular. Konserin sonunda sahnede Azerbaycanlı Üniversite gençleri gönüllerince Azerbaycan oyun havaları eşliğinde dans ettiler.

Konser programına Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, TEMAD Odunpazarı İlçe Başkanı Mehmet Ali Börekçi, Eskişehir Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Halil Temen, Azerbaycan Belçika Dostluk Cemiyetinden Recep Tuncer Sarı, Gazeteci ve Köşe Yazarı Hüseyin Güven, Eskişehirli Ses Sanatçısı Mustafa Gökçe, ESKUDER ve EŞYODER Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda izleyiciler katıldı.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar