23 Ekim 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Benim Kedilerim” ile Çağdaş Sanatlar Galerisinde

Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Benim Kedilerim” adlı resim sergisi 21 Ekim 2017 Cumartesi Günü (yarın) 18.00’den itibaren Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisinde sergilenmeye başlayacak. Sergi, 23 Kasım 2017 Cuma Gününe kadar her gün gezilebilir.

En son 5’inci Odunpazarı Uluslararası Cam Festivali boyunca sanatçılar tarafından yapılan eserlere ev sahipliği yapan Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde bu günlerde hummalı bir çalışma var.  Çağdaş Sanatlar Galerisi, bu kez de Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Benim Kedilerim” adlı resim sergisini konuk etmeye hazırlanıyor.

Resimleri dünyanın en önemli dergilerinden “The New Yorker” ve “Forbes”de kapak olan, iki resmi ise  “UNICEF” tarafından kartpostal olarak yayımlanarak dünyanın her yerine dağıtılan; uluslararası üne sahip sanatçı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun en önemli yapıtlarından oluşan özel bir seçki “Benim Kedilerim” adıyla, Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde Eskişehirli sanatseverler ile bir araya gelecek. Bugüne kadar 27’si uluslararası, 44’ü ulusal olmak üzere 71 önemli ödülün sahibi olan sanatçının en ünlü kedi resimleri 21 Ekim 2017 Cumartesi Günü 18.00’de Eskişehirlilerle buluşacak. Küratörlüğünü sanat eleştirmeni İbrahim Karaoğlu’nun yaptığı sergide; Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun kedi resimlerinin yanı sıra, dünyaca ünlü sanatçıların kedi söylemi aforizmaları da yer alacak.

23 KASIM’A KADAR HER GÜN ZİYARET EDİLEBİLİR
Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Benim Kedilerim” adlı resim sergini merak eden vatandaşlar her gün 10.00-20.00 saatleri arasında Çağdaş Sanatlar Galerisini ziyaret edebilir. “Benim Kedilerim” resim sergisi, 23 Kasım 2017 Cuma Gününe kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar