23 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKÜDER’ den Sivrihisar’a tarih, kültür ve doğa gezisi

ESKÜDER’ den Sivrihisar’a tarih, kültür ve doğa gezisi
  • 13 Aralık 2017 Çarşamba
  • 1500 kez okundu

Eskişehir Kültür Sanat Derneği (ESKÜDER) Başkanı Gazi Durusu ve dernek üyesi sanatçılar, topluca  Eskişehir’den Sivrihisar ilçesine gidererek Sivrihisar’ın kültürünü, tarihini ve doğa güzellikleri ile ilgili incelemelerde bulundular.
ESKÜDER Başkanı Gazi Durusu Sivrihisar’a tarih, kültür ve doğa gezisi ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘’Bizler Eskişehir’imizin kültürüne, sanatına katkıda bulunmak için gönüllü birer neferiz. Derneğimize gönül veren ressamlarla, şairlerle, yazarlarla, davul, klarnet ve halk oyunları sanatçıları ile birlikte Odunpazarı Belediyesinin tahsis ettiği otobüsle Sivrihisar ilçesine gittik. Sivrihisar’ın Zaimağa Konağı, Saat Kulesi, Kilise,  Hamam, Nasreddin Hoca Evi, Ulu Camii, Alemşah Kümbeti, Balıkdamı (Sivrihisar’ın Saklı Kuş Cenneti)’nı sanatçılarımızla birlikte gezdik ve bilgi sahibi olduk. Tarihin derinliklerine yolculuk yaptık. Geziyi tamamladıktan sonra; Sivrihisar Belediyesi yetkilileri sanatçılarımızı karşıladılar ve sanatçılarımızla  ilgilendiler. Belediye önünde halk oyunları gösterilerimizi sunduk. Şairlerimiz de Sivrihisar ve Eskişehir şiirlerini okudular ve ses sanatçılarımız da Eskişehir ve Sivrihisar türkülerini söylediler’’ dedi.

HABER: ERTUĞRUL ALTINEL - ESKİŞEHİRGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar