20 Ocak 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKÜDER’ den Sivrihisar’a tarih, kültür ve doğa gezisi

ESKÜDER’ den Sivrihisar’a tarih, kültür ve doğa gezisi
  • 13 Aralık 2017 Çarşamba
  • 651 kez okundu

Eskişehir Kültür Sanat Derneği (ESKÜDER) Başkanı Gazi Durusu ve dernek üyesi sanatçılar, topluca  Eskişehir’den Sivrihisar ilçesine gidererek Sivrihisar’ın kültürünü, tarihini ve doğa güzellikleri ile ilgili incelemelerde bulundular.
ESKÜDER Başkanı Gazi Durusu Sivrihisar’a tarih, kültür ve doğa gezisi ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘’Bizler Eskişehir’imizin kültürüne, sanatına katkıda bulunmak için gönüllü birer neferiz. Derneğimize gönül veren ressamlarla, şairlerle, yazarlarla, davul, klarnet ve halk oyunları sanatçıları ile birlikte Odunpazarı Belediyesinin tahsis ettiği otobüsle Sivrihisar ilçesine gittik. Sivrihisar’ın Zaimağa Konağı, Saat Kulesi, Kilise,  Hamam, Nasreddin Hoca Evi, Ulu Camii, Alemşah Kümbeti, Balıkdamı (Sivrihisar’ın Saklı Kuş Cenneti)’nı sanatçılarımızla birlikte gezdik ve bilgi sahibi olduk. Tarihin derinliklerine yolculuk yaptık. Geziyi tamamladıktan sonra; Sivrihisar Belediyesi yetkilileri sanatçılarımızı karşıladılar ve sanatçılarımızla  ilgilendiler. Belediye önünde halk oyunları gösterilerimizi sunduk. Şairlerimiz de Sivrihisar ve Eskişehir şiirlerini okudular ve ses sanatçılarımız da Eskişehir ve Sivrihisar türkülerini söylediler’’ dedi.

HABER: ERTUĞRUL ALTINEL - ESKİŞEHİRGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Linkler

eskisehirkonut.com - eskisehiraraba.com - eskisehirapartlar.net - eskisehirdekonaklama.com - Eskişehir Günlük Kiralık Ev - Eskişehir iş ilanları - Günlük Kiralık Ev - Eskişehir Kız Apart - Eskişehir Seri İlanlar