18 Ekim 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

3. Anadolu Animasyon Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

3. Anadolu Animasyon Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi
  • 14 Aralık 2017 Perşembe
  • 1464 kez okundu

2 gündür süren 3. Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Festivali, 3. Anadolu Animasyon Yarışması Ödül Töreni ile sona erdi.

Kalkınma Bakanlığı, Eskişehir Valiliği ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından ortaklaşa düzenlenen 3. Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Festivali düzenlenen 3. Anadolu Animasyon Yarışması Ödül Töreni ile son buldu.

Ödül törenine; Vali Özdemir Çakacak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, BEBKA genel Sekreteri İsmail Gerim, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, profesyonel animasyon tasarımcıları, dereceye giren yarışmacılar ve öğrenciler katıldı.

Yarışmada birincilik ödülünü “Evcilik” adlı animasyon filmiyle Cenk Köksal alırken, “İstasyon” adlı animasyon filmle Serdar Çotuk ikinciliği, “Bencil Bey” adlı animasyon filmiyle Burak Haliloğlu da üçüncülüğü aldı. Birinci Cenk Köksal, 35 bin liralık ödülünü Vali Çakacak’ın elinden aldı.

Vali Çakacak, 3’cüsü gerçekleştirilen festivale katılımın her yıl artarak devam ettiğini, festivalin uluslararası alanda da ses getirmesini canı gönülden dilediği söyledi.

Çizgi film ve animasyon alanında Eskişehir’i önde gelen iller arasında değerlendiren Vali Çakacak, ödül töreni esnasında duygularını dile getirerek, “Bu alanda Eskişehir’in 30 yıllık eğitimi ve birikimi var. Animasyon sektörü ile ilgili Türkiye’nin neresinde bir faaliyet yapılırsa yapılsın, Eskişehir’de eğitim gören gençlerimizin imzası vardır. Bu itibarla festivale katılan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

25 bin liralık ikincilik ödülünü Serdar Çotuk, Rektör Gündoğan’ın elinden alırken, Burak Haliloğlu da 15 bin liralık üçüncülük ödülünü BEBKA Genel Sekreteri Gerim’in elinden aldı. Ayrıca, yarışmada jüri görevini üstlenenlere Vali Çakacak, katkılarından dolayı plaket verdi.

2 gündür süren 3. Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Festivali, ödül töreninin ardından sona erdi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar