21 Ocak 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SARIKAMIŞ YÜRÜYÜŞÜNE DEVASA KATILIM

MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZİ GENÇLERE DAHA ETKİN ŞEKİLDE TANITMAK AMACIYLA SARIKAMIŞ HAREKATININ 103. YILI MÜNASEBETİYLE "SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA YÜRÜYÜŞÜ" PROGRAMI İLİMİZDE DEVASA KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

1914 Yılının Kasım Ayıydı
Azap Ve Köprüköy, Rus Orduları Tarafından Saldırıya Uğramıştı. Olumsuz Hava Koşulları Nedeniyle taarruzun Seyri Değişti. Kışın Daha Da Şiddetlenmesi ile  Fırtına İle Yağan Kar, Yolları Tıkayıp, Çadırları Yıkmıştı. Arkasından  Dondurucu Soğuklar Bastırınca, 90 Bin  Şanlı Askerimiz Donarak şahadet  şerbetini yudumladılar.

Rus Birliklerine Karşı Zor Şartlar Altında Olmalarına Rağmen Kahramanca Mücadele Eden Şehitlerimizi Rahmet, Minnet ve Dua ile Yad Ediyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın her yıl düzenlediği  Gençlerimize tarihimizin ve kültürel mirasımızın daha iyi tanıtılması  milli ve manevi değerlerimizi gençlere daha etkin şekilde tanıtmak amacıyla Sarıkamış Harekatı anısına   "Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü" programı  ilimizde gerçekleşti.

Programın başlangıç yeri olan İstasyon önünde toplanan yaklaşık 4 bin kişi Mustafa Kemal Atatürk Caddesinden Şehitliğe şiir ve marşlar eşliğinde yürüdü. Programa Protokol ve ayrıca ilimizde bulunun tüm kamu kurum ve kuruluşları, okullar ve STK’lar katıldı.

Valiliğin himayesinde gerçekleşen program yaklaşık 4 bin kişinin katılımıyla şuana kadar yapılan en kalabalık Sarıkamış yürüyüşü oldu.

Yürüyüşün şehitlikte son bulmasının ardından program şehitlikte yapılan anma programı ile devam etti. Saygı duruşu ve istiklal marşının akabinde Vali a. Vali Yrd. Akın AĞCA günün anlam ve önemine binaen konuşmalarını gerçekleştirdiler. Programda İl Müftü yardımcısı Dilaver ŞAHİN  Şehitlerimiz için Kur’an’ı Kerim okudu ve dua etti. Program tüm protokolün şehit kabirlerine çiçek takdimi ve katılımcılara ikram ile son buldu.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar