11 Aralık 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SEZON ORTASI ‘’ B ‘’ KONSERİ MUHTEŞEM OLDU

ODUNPAZARI HALK EĞİTİMİ MERKEZİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ ÇOCUK KOROSU VE BÜYÜK KORO 1. VE  2. SINIF ELEMANLARININ VERDİĞİ SEZON ORTASI ‘’ B ‘’ KONSERİ MUHTEŞEM OLDU


Bu yıl 28. Sanat  yılına giren Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu  ve 43. Sanat Yılını kutlayan Büyük Korosu 1. ve 2. Sınıf öğrencileri geçtiğimiz pazar  akşamı Yunus Emre Kültür Merkezi   salonunu  hıncahınç dolduran sanatseverlere kaliteli  - doyurucu bir sanat müziği ziyareti çekti. 1. Bölümde Şef Hüseyin ERBAY’ ın yardımcısı Mine TÜRKOĞLU Çocuk Korosu’nu yönetti  ve Çocuk Korosu  disiplini, doğru ve güzel yorumu ile birbirinden güzel çocuk şarkılarını büyük bir başarı ile seslendirdiler. Daha sonra sahneye büyükler korosu 1.  -  2. Sınıf öğrencileri çıktı. Yine Hüseyin ERBAY’ ın yardımcısı Figen ALKILIÇGİL yönetiminde ki  koro,  iyi eğitilmiş solistler doğru ve güzel icraları ile büyük takdir toplayıp sanatseverler tarafından yürekten alkışlandılar.  Konserin finalini ise; Zuhal KARAAĞAÇ, Tülay TÜRKMEN, Melahat AYDIN, Mustafa TOYGU  ve İnci ERSÖZ yaptılar.

 Final Sanatçıları seçtikleri birbirinden nadide sanat müziği eserlerini nezih kıyafetleri, usta yorumları ile aldıkları eğitimin hakkını vererek ayakta alkışlandılar.

 Konserin sonunda çocuk korosu Şefi  Mine TÜRKOĞLU  ve büyükler korosu Şef Yardımcısı Figen ALKILIÇGİL’ e birer buket takdim edildi. Büyük Koro – Çocuk Korosu  ve dinleyiciler hep birlikte Avni ANIL’ ın ölümsüz bestesi  ‘’ SAFALAR GETİRDİNİZ, SAFA GELDİNİZ DOSTLAR ‘’ şarkısı ile konseri sonlandırdılar.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar