19 Ocak 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesinde “Sevgi ve Hoşgörü” temalı sergi

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi(GSF) ve Eğitim Fakültesinin düzenlediği “Sevgi ve Hoşgörü” Öğretim Elemanları Karma Sergisi 14 Şubat Çarşamba günü Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonunda açıldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi ve Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarının çalışmalarıyla oluşturulan serginin açılış konuşmasında GSF Dekanı Prof. Emel Şölenay şunları söyledi: “Sayın sanatçılar, değerli öğretim elemanları ve sevgili öğrenciler hepiniz hoş geldiniz. Bu sergi ile kişilerin ve aile yaşantılarımızın olmazsa olmazları arasında yer alan sevgi ve hoşgörü kavramlarına dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Hayatımızda sevgi ve hoşgörü olduğu sürece bütün engellerin aşılacağına inanıyoruz. Sergide emeği geçen Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Taş Alicenap’a, Doç. Duygu Kahraman’a, Fakülte Sekreteri Nazım Zeki Öztürk’e, Ali Rıza Pekin’e Fatih Uysal’a, fakültemiz öğretim elemanlarına ve tüm idari personele teşekkür ederim.”

Prof. Emel Şölenay, konuşma yapması için sözü Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Coşkun Bayrak’a devretti. Prof. Dr. Coşkun Bayrak sergiyle ilgili şunları söyledi: “Hepiniz hoş geldiniz. Hem Güzel Sanatlar Fakültesi hem Eğitim Fakültesi olarak böyle bir çalışmaya imza atmak hoşumuza gitti. Temaya baktığımız zaman sevgi ve hoşgörü temasının özellikle günümüzde çok anlamı olduğunu düşünüyoruz. Toplumun daha çok sevgiye daha çok hoşgörüye ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Özellikle sanatın evrensel dilinde günümüzde karşılaştığımız temel özelliklerin bu evrensel dilin anlaşılmadığı ortaya çıkabiliyor. Sanat toplumları birbirine yakınlaştıran, farklılıkları yenilik olarak ortaya koyan ve farklı olanla farksız olanın buluşma noktası. Katılımcı arkadaşlara teşekkür ediyorum ve kutluyorum.” 

"Sevgi ve Hoşgörü" Öğretim Elemanları Karma Sergisi 28 Şubat Çarşamba gününe kadar GSF Sergi Salonunda görülebilir.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar