15 Aralık 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KÜLTÜRDE YENİ SEVİYE

KÜLTÜRDE YENİ SEVİYE
  • 19 Şubat 2018 Pazartesi
  • 2636 kez okundu

Erol Tabanca ve Cem Siyahi’nin Eskişehir’e kazandıracağı Odunpazarı Modern Sanat Müzesi’nin de temelini atan Erdoğan, “Eskişehir’i kültür ve turizmde başka bir noktaya taşıdık. Hemşerimiz Erol Tabanca ve ortağının yaptıracağı bu müze de bu doğrultuda bir adımdır” dedi

Eskişehir’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Odunpazarı’nda yapılacak Odunpazarı Modern Sanat Müzesi’nin de temel atma törenine katıldı. AK Parti il kongresindeki konuşmasında da müzenin törenine değinen Erdoğan, “Erdoğan, “Eskişehir’i kültür ve turizmde başka bir noktaya taşıdık. Hemşerimiz Erol Tabanca ve ortağının yaptıracağı bu müze de bu doğrultuda bir adımdır” dedi.

“ESKİŞEHİR EN İSABETLİ SEÇİM”
Erdoğan temel atma törenindeki konuşmasında da, “Özel müzelerimizin ziyaretçi sayıları için bir istatistik olmamakla birlikte arzu ettiğimiz rakamın gerisinde olduğu aşikardır. Polimeks’in bugün temelini atacağı müze ile özel müzecilik alanında yeni bir çığır açacağını ve hatta bir çekim alanı oluşturacağını düşüyorum” dedi. Erdoğan, “Bu müze benzer yeni eserlerin çıkmasına da ilham kaynağı olacaktır. Eskişehir böyle bir eser için en isabetli seçimdir.  Eskişehirlilerin idarecileri ve halkıyla bu esere sahip çıkarak bu konuda atılacak adımlara teşvik edeceklerini düşünüyorum” dedi. Erdoğan, “Kültür ve sanatı ilk sıralara yerleştirmekte hiçbir zaman tereddüt etmem. İleri ülkelere baktığımızda ön plana çıktıkları konuların kültür ve sanat olduğunu görürüz. Bugün Türkiye’nin televizyon dizileri ile yaptığı açılımı başka hangi araçla gerçekleştirebilirdik, açıkçası bilemiyorum. Dünyanın neresine gidersek gidelim, aldığım tüm teveccühler gösteriyor ki, bu konuda çok geç kalmışız” diye konuştu. Erdoğan, “Kültür ve sanat alanınca ciddi adımlar atıldığı sürece Türkiye’nin dünyadaki yeri daha güçlü olacaktır. Kültür ve sanat konusunda eksiğimiz olmadığına, aksine göz kamaştırıcı bir zenginliğe de sahip olduğumuza inanıyorum. Tek sıkıntımız bu kültürel hazineyi yeterince değerlendirmede başarılı olamayışımızdır” dedi.

KÜLTÜR VE SANATA YAPILAN HER YATIRIM
Erdoğan, “Kültüre ve sanata yapılan her yatırım bizi heyecanlandırıyor. Bu yeni sanat müzesinin ileride hedeflerimize ulaşmada bize katkı sağlayacağına inanıyorum. Odunpazarı’nda tasarımının odunla yapılıyor olması da buna ayrı bir zenginlik katacaktır” dedi.

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar