23 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

HEYKEL VE RÖLYEF SERGİSİ

Eskişehir’de sanat yaşamını sürdüren Güney Azerbaycan Türkü, sanatçı Afagh Advay, bir yıl içinde Türk, Fars ve Yunan mitolojisinden esinlenerek hazırladığı 22 eserini sanatseverlerin beğenisine sundu.
    
İran’da Tahran Metro istasyonlarının düzenlenmesinde görev yapan Tebrizli sanatçı Afagh Advay, yaşamını sürdürmeye karar verdiği Eskişehir’de ilk sergisini açtı.
    
Büyükşehir Belediyesi’nin sanata ve sanatçıya verdiği katkı ile Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sanat Galerisinde açılan ‘Heykel ve Rölyef Sergisi’nde sanatçı Advay’ın bir yılda hazırladığı 22 yapıt yer alıyor.
    
Tahran Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünü bitiren Afagh Advay, İran’da 3 sergi açtı. Sanat yaşamına Türkiye’de devam etmek isteyen Tebrizli Türk sanatçı, dev boyuttaki iki yapıtında yer aldığı eserlerinde Türk, Fars ve Yunan mitolojisinden esintiler dikkat çekiyor.
     
Sanatçı Eskişehir’de çok mutlu olduğunu ve  bir sanatçının verimli yapıtlar ortaya çıkarması için  harika bir şehir olduğunu söyledi. Heykel ve Rölyef sergisi 28 Mayıs 2018 Pazartesi gününe kadar açık kalacak.                        Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar