22 Şubat 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GELENEKSEL SANATLAR KARMA SERGİ ÖZDİLEK AVM’DE

Geleneksel tarihi sanatlarımızdan Hat ya da diğer adıyla Hüsn-ü Hat Sanatı’nın ahşap oyma sanatı ile birleşmesinden meydana gelen Naht Sanatı’nın , Hat Sanatı’nın ve Tespih Yapım Sanatı’nın sanatçıları Ümit Taner Kiraz, Emre Özdemir, Kaan Köse kişisel sergilerini Özdilek Eskişehir AVM ’de açtı.

Özdilek AVM’nin ev sahipliğini Geleneksel Sanatlar Karma Sergisi’nde birbirinden özel ve her biri büyük emekler sonucunda ortaya çıkan eserler sanatseverlerin ilgisine sunuldu.

Sanatçılar amaçlarının geleneksel sanat olan Hat, Naht ve Tespih sanatlarının Eskişehirliler tarafından tanınması ve el emeği eserlerin nasıl yapıldığı ile ilgili sanatseverlere bilgi vererek sanatı desteklemeyi amaç edindiklerini belirttiler.

Geleneksel Sanatlar Karma Sergisi 1 Temmuz tarihine kadar Özdilek AVM ’de  sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar