27 Mayıs 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Atatürk, Düzenlenen Programla Anıldı

Vefatının 80. Yılında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Düzenlenen Programla Anıldı  - 10 Kasım 2018

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin, 80. yılı nedeniyle, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Bale Salonu’nda anma programı düzenlendi.

Programa;  Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, askeri ve mülki erkan, kamu kurum amirleri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldı.

Program, saygı duruşu ve takiben İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan söylenmesiyle başladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi Türk Müziği Topluluğu Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan kısa bir dinleti sundu.

Anma programı, Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Topal’ın verdiği ‘’Atatürk ve Türk Dünyası’’ adlı konferansla sona erdi.  Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar