27 Mayıs 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesinden "Dünya Engelliler Günü" konseri

Anadolu Üniversitesinden "Dünya Engelliler Günü" konseri
  • 5 Aralık 2018 Çarşamba
  • 2147 kez okundu

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Üniversitemiz Açıköğretim Fakültesi ve Halk Bilim Araştırmaları Merkezi iş birliği ile Görme ve İşitme Engelliler Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından "Dünya Engelliler Günü" konseri verildi. Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen konsere öğretim elemanları ve çok sayıda sanatsever katıldı.

“Engellerin aşılması konusunda farkındalık yaratmak için çalışmalara başladık”

Konser hakkında değerlendirmelerde bulunan Anadolu Üniversitesi Halk Bilim Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Deniz Taşçı şunları söyledi: “Sosyal sorumluluk amacıyla yaptığımız faaliyetler kapsamında bu yıl ilk olarak Açıköğretim Fakültesi iş birliği ile  3 Aralık Dünya Engelliler konserimizi organize ettik. Genellikle engelli arkadaşlarımız ve kardeşlerimiz ile birlikte etkinlik düzenlemeye gayret ediyoruz. Dolayısıyla amacımız engellilere yönelik  faaliyetleri sadece bir güne sığdırmak değil. Bu yolla engellerinin aşılması konusunda farkındalık yaratmak için çalışmalara başladık.” Prof. Dr. Taşçı son olarak gerçekleşen konserde emeği geçen Rektörlüğümüze ve Açıköğretim Sistemi yöneticilerine teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

Görme ve İşitme Engelliler Türk Halk Müziği Topluluğu’nun korosunda; Bilgi Sinem Özpınar, Cemal Fırat, Ercan Güner, Hüseyin Ezber, Kübra Nur Petek, Neslihan Dinç, Rumeysa Ergin, Satılmış Çetinkuş, Sedat Sasa, Sultan Karayağız, Sümeyye Akçakaya,Yusuf Çınar ve Zuhal Dülger, saz grubunda ise Öğr. Gör. Erdal Uludağ, İsmai İrtem, Uğur Önlü, Emre Yanıkçalan, Merih Kaya, Durmuş Çakıt, Serkan Tintaş ve Özkan Tekmen yer aldı.

Konserde; “Ben yoruldum hayat”, “Dam üstünde çul serer”, “Üskadar'a gider iken aldı da bir yağmur”, “Manastır'ın ortasında var bir havuz”, “Bir insan ömrünü neye vermeli”, “Değmen benim gamlı yaslı gönlüme”, “Al yanak allanıyor”, “Hani yaylam hani senin ezelin”, “Bugün benim efkârım var”, “Verin sevdiğimi”, “Bilmem şu feleğin”, “Habudi yar”, “Zap suyu derin akar” türküleri seslendirildi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar