25 Ağustos 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Şehir Tiyatrolarının İlçe Gösterimleri Devam Ediyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Cahit Atay’ın kaleme aldığı “Sultan Gelin” adlı yeni oyununu önceki gün Eskişehir’in İnönü ilçesinden gelen hemşehrileri için sahneledi.

Şehir Tiyatrolarının Sultandere Sahnesinde izleyici ile buluşan oyun, Anadolu’nun kırsalında yaşayan vatandaşların, gelenek ve görenekler üzerinden yaşadığı sosyal sorunları ele alıyor. İzleyenlere hüznü ve komediyi bir arada yaşatan oyunun rejisini Devlet Tiyatrosu sanatçısı Murat atak üstlendi. İnönülü vatandaşlar oyunu büyük bir beğeni ile izleyerek ayakta alkışladılar.

55 yıl önce Eskişehir Belediye tiyatrosunda sahnelenen " Sultan Gelin " oyununda rol alan Erol Şaykol, gösterime katılarak Sultan Gelin oyununu İnönü ilçemizden gelen hemşehrilerle birlikte izledi. Oyun sonrasında İnönülü vatandaşlar, Sultan Gelin oyununda rol alan eski ve yeni oyuncularla bir araya gelerek fotoğraf çektirdiler. 

Ulaşımın Büyükşehir Belediyesi desteği ile karşılandığı ve vatandaşların ücretsiz olarak davet edildiği “Sultan Gelin” oyunu, Sultandere Sahnesi’nde Eskişehir’e bağlı ilçe ve mahallelerde yaşayan, şehir merkezine uzaklıkları nedeni ile Şehir Tiyatrosunun kültürel hizmetlerinden yeterli ölçüde faydalanamayan vatandaşlara yönelik olarak her hafta düzenli olarak sahnelenmeye devam edecek.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar