3 Temmuz 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜRK OCAĞINDA COŞKULU BAYRAMLAŞMA

TÜRK OCAĞINDA COŞKULU BAYRAMLAŞMA
  • 6 Haziran 2019 Perşembe
  • 2494 kez okundu

Türk ocağından büyük coşku ile bir bayramlaşma yapıldı. Ocak binasında yapılan bayramlaşmaya Irak Telâfer’den gelen Türkmen ve Özbeklerle bayramlaşıldı. 

Bayramlaşma sırasında bir konuşma gerçekleştiren Ocak Başkanı Prof. Dr. Nedim Ünal’ın yaptığı konuşmada “Bütün Dünya Türklüğünün gözünün Türkiye’de olduğunu, Türkiye ne kadar güçlü olursa Dünya Türklüğününde o kadar huzur içerisinde olacağını, bugün dünyadaki kavgaların, anarşinin, adam öldürmelerin olduğu her yerin Müslüman ülkeler olduğunu, bir takım hain örgütlerin, emperyalistlerin piyon olarak kullanılan Müslümanların tekbir getirerek din kardeşlerini katlettiklerini ve Müslümanların akıllarını başlarına devşirip, bunları fark etmesi gerekiyor. Türlüğün kaybolduğu bu coğrafyalarda ağız tadı yok, huzur yok. Biz varsak bu coğrafyalarda huzur var. Biz yoksak emperyalistler bu coğrafyalarda huzuru yok etmek için ellerinden geleni yaparlar. Bayram günleri bunları anlama, özümüze dönme günleridir. Bu vesileyle Türk yurtlarında, İslam memleketlerinde huzur ve ağız tadı hâkim olsun. Bu düşüncelerle o coğrafyalarda yaşayan ve sizlerin ramazan bayramlarını tebrik ediyorum.” Dedi.

Ocak başkanımız Prof. Dr. Nedim Ünal’ın konuşmasının ardından Eskişehir’de yaşayan Türkmen ve Özbek kardeşlerimizin yapmış oldukları Türkistan pilavı ikram edildi. Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.