3 Temmuz 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

AFGANİSTAN ÖZBEK TÜRKLERİ DERNEĞİNDE BAYRAMLAŞMA

AFGANİSTAN ÖZBEK TÜRKLERİ DERNEĞİNDE BAYRAMLAŞMA
  • 6 Haziran 2019 Perşembe
  • 2661 kez okundu

Afganistan’dan(Güney Türkistan’dan) Taliban ve İşid belasından kaçarak ata yurttan ana yurda ve Eskişehir’e gelerek Huzur ve Erenköy mahallerine yerleşen 500 civarında Özbek türkü ve türküne aile kurdukları Afganistan Özbekleri derneğinde bir araya gelerek bayramlaştılar. Dernek Başkanı Hafız Muhammed Yusuf yapmış olduğu konuşmada “Gurbet elde ilk bayramlarını yaptıklarını ve bu mübarek günler adına inşallah vatanlarındaki belaların def olmasını, huzurun hâkim olmasını ve oradakilerin ağız tadıyla bayramlarını idrak etmesini niyaz ederek herkesin bayramını kutladı ve Eskişehirlilere ve Türk Ocağına kendilerine kucak açtıkları için teşekkürlerini iletti. Yaptığı konuşmada bütün dünya Türklüğünün gözünün Türkiye’de olduğunu, Türkiye ne kadar güçlü olursa dünya Türklüğününde o kadar huzur içerisinde olacağını, bugün dünyadaki kavgaların, anarşinin, adam öldürmelerin olduğu her yerin Müslüman ülkeler olduğunu, emperyalistler tarafından piyon olarak kullanılan bir takım hain örgütlerin tekbir getirerek din kardeşlerini katlettiklerini ve Müslümanların akıllarını başlarına devşirip, bunları fark etmesi gerektiğini söyledi. 50 senedir Afganistan’da emperyalistlerin oyunlarına gelen Müslümanlar bir birini katlediyor. İnsanların can güvenliği yok. Vatanlarından evlerinden ayrılıp sığınacak bir yer arıyorlar. Sizlerde bu beladan kaçarak, ata yurttan, Türkistan’dan ana yurda sığındınız. Burası ne kadar bizim ise o kadarda sizin vatanınız. Orası ne kadar sizin vatanınızsa bizimde vatanımız. Biz sizden bin yıl önce bu tarafa geldik farkımız sadece o. Aklımızı başımıza toplayalım. Neyin ne olduğunu; doğru İslam’ın ne olduğunu anlayalım. Gönül coğrafyamızda, bugün inim inim inleyen Türk yurtlarında, İslam memleketlerinde huzur ne ağız tadı hâkim olsun. Bu düşüncelerden o coğrafyalarda yaşayan ve sizlerin ramazan bayramlarını tebrik ediyorum.” Dedi. Konuşmasının sonunda Ocak Başkanımız Prof. Dr. Nedim Ünal bayramlaşmaya gelenlerle teker teker bayramlaştı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.