15 Aralık 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“TBMM BİR VAROLUŞ SERÜVENİ” FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

“Türkiye Büyük Millet Meclisi Bir Varoluş Serüveni” fotoğraf sergisi açılış töreni  15 Temmuz 2019 tarihinde Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. İki Eylül Kampüsü Yabancı Diller Yüksekokulu Kongre Vadisi fuaye alanında gerçekleşen açılış törenine Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Şenyel ve Prof. Dr. Gürsoy Arslan, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcıları  Prof. Dr. Ali Savaş Koparal ve Prof. Dr. Selim Başar ile Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cirit’in yanısıra  fakülte dekanları, yüksekokul ve merkez müdürleri, Üniversite genel sekreteri, genel sekreter yardımcısı, akademik ve idari personel ile öğrenciler katılım sağladı.  

15 Temmuz darbe girişimin ardından TBMM binasında meydana gelen hasarların belgelendiği fotoğraflardan oluşan Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuray Özaslan’ın ekiyle birlikte hazırladığı serginin açılış töreni, kurdele kesimi ve ardından 15 Temmuz Şehitleri için hazırlanan anı köşesine karanfil bırakılması ile devam etti.

Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu: “Mekanlar ve binalar yıkılsa dahi insanların belleğinde hep var olmaya devam ederler. Bir binayı ölümsüz kılan onu çevreleyen duvarları değil; belleklerde bıraktığı izdir.”

Açılış konuşmasında söz alan Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, 15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen darbe girişiminin kabul edilemez bir olay olduğunu vurgulayarak söze başladı. Bu elim girişimin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla kısa sürede etkisiz hale getirildiğini de sözlerine ekleyen Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu; “15 Temmuz darbe girişimi, Ülkemizin başından geçen üzücü bir olaydır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak her birimizin özenle sahip çıkması gerektiğine inandığım Milli Değerlerimizin ve İrademizin hiçe sayılması hiç bir şekilde kabul edilemez. Unutmamalıyız ki, mekanlar ve binalar yıkılsa dahi insanların belleğinde hep var olmaya devam ederler. Bir binayı ölümsüz kılan onu çevreleyen duvarları değil; belleklerde bıraktığı izdir. Hepimizin hafızasına kazınan bu olayların bir daha yaşanmamasını temenni ederek başta Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuray Özaslan olmak üzere bu önemli serginin hazırlanmasında emeği geçen Üniversitemizin tüm üyelerine teşekkür ederim.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından tüm katılımcılar sergilenen fotoğraflar hakkında bilgi aldılar. Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar