20 Şubat 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Odunpazarı Modern Müzesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılıyor

Türkiye’den ve dünyadan sanatçıların modern ve çağdaş eserlerinden oluşan dinamik sergi programı ve dünyaca ünlü Japon mimarlık ofisi Kengo Kuma and Associates’in imzasını taşıyan tasarımı ile Eskişehir ve Türkiye’nin kültürel dokusuna yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan Odunpazarı Modern Müzesi’nin açılışı bugün gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temelini attığını müzenin açılışını yine Erdoğan yapacak.

Müze, Haldun Dostoplu küratörlüğünde gerçekleşecek “ Vuslat” sergisi ile kapılarını açacak.

Japon Bambu sanatçısı Tanabe Chikuunsai IV’ün OMM için özel olarak tasarladığı enstalasyon ve dijital yapıtlarıyla büyüleyici anlar yaşatan sanat kolektifi Marshmallow Laser Feast’in Türkiye’de ilk kez sanal gerçeklik deneyimi ile sergilenecek olan etkileyici eseri de açılışta davetlileri bekliyor.

“ERDOĞAN’IN ESKİŞEHİR PROGRAMI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehir programı da belli oldu.

Saat 13.30’da Eskişehir Odunpazarı Meydanında Eskişehir halkına hitap edecek olan Erdoğan, ardından Odunpazarı Modern Müze’nin açılış kurdelesini kesecek. Törenin ardından ise 15. 30’da il teşkilatıyla Tasigo Otel’de bir toplantı gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan  saat 18.00’de ise kentten ayrılacak.

Temeli geçen yıl şubat ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan ve ünlü Japon mimarlık ofisi Kengo Kuma and Associates'ın (KKAA) tasarladığı OMM'de farklı büyüklüklerdeki sergileme alanlarının yanı sıra kafe, satış mağazası ve atölye alanları bulunuyor.

“CANLILIK GETİRECEK”

Osmanlı kubbe mimarisi, geleneksel Japon mimarisi ile Odunpazarı sivil mimarisinden esinlenerek inşa edilen 4 bin 500 metrekarelik çağdaş sanat alanına sahip OMM'nin, bulunduğu bölgeye ahşap yapı sistemi ve etkileyici mimarisiyle gündüz olduğu kadar gece de canlılık getirmesi bekleniyor.

Polimeks Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve koleksiyoner Erol Tabanca'nın kurucusu olduğu müzede, gerçekleştirilecek eğitim programları, seminerler, sanatçı buluşmaları, atölye çalışmaları ve dinamik sergi programlarıyla kültürel gelişimin artırılması ve gençlerin sanatsal birikiminin güçlendirilmesi hedefliyor.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.