21 Şubat 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Şair-şiir eleştirmeni Necmi Selamet anıldı

Genç yaşta, 2011 yılında vefat eden, şair-şiir eleştirmeni Necmi Selamet Eskişehir Sanat Derneği’nin Büyükşehir Taşbaşı Kültür Merkezinde düzenlediği “Necmi Selamet Aramızda” şiir etkinliği ile anıldı.

Şairlerin şiirlerini okuduğu etkinlikte Eskişehir Sanat Derneği tarafından ilk kez verilen “Necmi Selamet Şiir Ödülü” Necmi Selamet ile şiire başlayan, en yakın arkadaşı şair, yazar, gazeteci Şaban Bağcı’ya verildi. Necmi Selamet’in eşi Gülsün Selamet’in elinden ödülünü alan Şaban Bağcı Necmi Selamet’e şiirsel dille yazdığı duygu yüklü mektubunu okudu.

Anma etkinliğinde konuşan dernek başkanı Şehabeddin Tosuner “Şairleriyle övünen ülkeler 500 yıl önce bile yaşamış şairlerini aralarında yaşıyor gibi yaşatıyorlar. Oysa biz de ölünce hemen unutuluyorlar. Hatta pek çoğunun öldüğünden haberimiz bile olmuyor” diye konuştu.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.