2 Haziran 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

32. Geleneksel Ahilik Haftası

32. Geleneksel Ahilik Haftası
  • 14 Eylül 2019 Cumartesi
  • 2069 kez okundu

Bu yıl 32’ncisini gerçekleştireceğimiz Ahilik Haftası Esnaf Bayramını 16 Eylül Pazartesi günü valilik meydanındaki açılış töreniyle kutlamaya başlayacağız. Saat 10:00 da başlayacak olan açılış töreninde günün anlamını belirten konuşmalar, Ahilik Şiirleri, Mehteran Gösterisi ve Eskişehir Valimiz Sayın Özdemir Çakacak’ın ziyareti ile gerçekleşecek olup, ardından yine Valilik Meydanında Kaybolmaya Yüz Tutmuş meslekler ile esnaf sanatkarlarımıza ait stantların açılışını gerçekleştireceğiz. Gün boyu açık olacak stantlarda halkımıza çibörek, met helvası, şekerleme gibi çeşitli ikramlarımız olacaktır. Halkımızı pazartesi günü gerçekleşecek olan bu etkinliğe davet ediyoruz.

Ahilik haftası etkinliklerimiz Salı günü Şeyh Şehabettin Türbesinin ziyaretinin ardından, saat 11:00 da Atatürk Meslek Lisesinde gerçekleşecek olan öğrencilerimize yönelik Ahilik Kültürü konulu panel ile devam edecektir.

Çarşamba günü programımız, aşksam üstü Türk Dünyası Bilim Kültür Merkezinde yılın ahisine ve mesleğinde örnek esnaf sanatkarlar ile tacirler ve sanayicilerimize plaket töreniyle devam edecektir.

Ahilik Haftasının Perşembe günkü programları ise saat 17:00 da Yediler Parkında başlayıp, Valilik Meydanında sona erecek olan geleneksel Esnaf Yürüyüşü ile başlayacaktır. Program yürüyüşün ardından Valilik Meydanında gerçekleşecek olan Ahilik Pilavı dağıtılması ve Süheyl, Behzat Uygur Show ve Mithat Körler Konseri ile devam edecektir.

Ahilik Haftasında gerçekleşecek etkinliklerimize tüm esnaf sanatkarlarımız ile Eskişehir Halkımız davetli olup, ayrıca Ahilik Haftası münasebetiyle halkımızı esnaf sanatkarlarımızı desteklemeye ve alışverişlerini esnaf sanatkarlardan yapmaya davet ediyorum. 
 
Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
EKREM BİRSEN                              Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.