8 Nisan 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ömer Asaf Tosun Eskişehirli şiir tutkunları ile buluştu

Ömer Asaf Tosun Eskişehirli şiir tutkunları ile buluştu
  • 22 Şubat 2020 Cumartesi
  • 2747 kez okundu

Gerçekleştirdiği çalışmalar ile öğrenci, akademisyen ve edebiyat tutkunlarına ev sahipliği yapan Odunpazarı Belediyesi Ataol Behramoğlu Kitaplığı,  her ay düzenlediği ‘Şiir Dinletisi ve Söyleşi’ etkinliğine devam ediyor. Etkinliğin bu ay ki konuğu ise şair ve fotoğraf sanatçısı Ömer Asaf Tosun oldu. Geçtiğimiz hafta 2’nci şiir kitabı Çelişigüzel yayınlanan Tosun, söyleşinin ardından kitaplarını imzaladı.

ESİAD Salonu’nda gerçekleştiren etkinliğe Şair Emel İrtem ve Rahmi Emeç’in yanı sıra çok sayıda şiir tutkunu katıldı. Söyleşide dilin özellikleri, fotoğraf ile şiirin benzer ve farklı yanlarına dikkat çeken Tosun, katılımcıların sorularını cevapladı. Söyleşiye kendini tanıtarak başlayan Tosun, dili tartışmaya açtı. Karşılıklı sohbet havasında geçen söyleşide Tosun, dilin yaşayan canlı bir varlık olduğunu söyledi. Dilin devrimci olduğuna dikkat çeken Tosun, örnekler vererek açıklamalar yaptı. Bazı kelimelerin zaman içinde unutulduğunu ifade eden Tosun, bazı kelimelerin ise hiç kullanılmadığını dile getirdi.

Aynı zamanda fotoğraf sanatçısı olan Ömer Asaf Tosun, fotoğraf ile şiirin benzer ve farklı yanlarını anlattı. Tosun, söyleşi sonrasında kitaplarını imzaladı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.