2 Temmuz 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Diyanet Kitaplık uygulamasıyla yüzlerce kitap artık cebinizde

Diyanet Kitaplık uygulamasıyla yüzlerce kitap artık cebinizde
  • 6 Mayıs 2020 Çarşamba
  • 3277 kez okundu

Diyanet İşleri Başkanlığı, koronavirüs günlerinde evlerinde vakit geçiren kitapseverlere yönelik hazırladığı "Diyanet Kitaplık" uygulamasıyla, yüzlerce kitabı PDF formatında mobil markete yükledi.

Özellikle tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle vakitlerini evlerinde geçiren kitapseverlere yönelik hazırlanan "Diyanet Kitaplık" uygulaması, mobil marketlerde yerini aldı.

Daha önce "Dergilik" uygulaması ile süreli yayınlarını dijital ortamda okurlarına sunan Diyanet İşleri Başkanlığı, okurlardan gelen yoğun talepler üzerinde Strateji Geliştirme Başkanlığı Bilgi Yönetimi ve İletişim Daire Başkanlığı, "Diyanet Kitaplık" uygulamasını geliştirdi.

Uygulama sayesinde Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğünce basılan eserler, mobil cihazlar aracılığıyla okurun istifadesine sunulacak.

Söz konusu çalışmaya dair Strateji Geliştirme Başkanlığınca yapılan açıklamada, "Diyanet Kitaplık" uygulamasının, koronavirüs sebebiyle tüm yurtta yürütülen "Evde Kal Türkiye" hareketine destek olmak, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarına vatandaşların her ortamda ve kolay erişimini sağlamak ve Ramazan ayını Diyanet yayınlarını takip ederek değerlendirmek isteyenlere imkân tanımak amacıyla geliştirildiği kaydedildi.

Uygulamada Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan 22 farklı kategoride yüzlerce kitap yer alıyor.

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetimi ve İletişim Daire Başkanlığınca özellikle Ramazan ayının başlamasıyla birlikte mobil marketlerde hizmete sunulan Diyanet Fetva, Diyanet Dergilik ve Diyanet Çocuk Dergisi uygulamalarıyla ilgili çok olumlu geri dönütler alındığı kaydedildi.

Diyanet Kitaplık uygulamasının da yine vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine geliştirildiği belirtilen açıklamada, son dönemde hizmete sunulan mobil uygulamaların yalnızca AppStore ve Google Play Store’da değil Huawei AppGallery’de de yer alacağı kaydedildi.

IOS
https://apps.apple.com/tr/app/diyanet-kitapl%C4%B1k-yeni/id1509782938?l=tr

ANDROID
https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.diyanet.kitaplik

Kaynak: Diyanet Haber


Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.