22 Ekim 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARINDAN SİFTAH BİZDEN, BEREKET ALLAH’TAN…

ESKİŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARINDAN SİFTAH BİZDEN, BEREKET ALLAH’TAN…
  • 19 Eylül 2020 Cumartesi
  • 3260 kez okundu

Eskişehir Ülkü Ocakları, Ahilik Haftası dolayısıyla esnafa siftah dağıttı.
 
Eskişehir’de sabahın ilk ışıklarıyla dükkânlarını açan esnaf, alışkın olmadıkları bir kültürel farkındalık projesiyle karşılaştı.
 
Eskişehir Ülkü Ocakları baskılı zarflar içerisinde 1 lira ile birlikte ‘Siftah Bizden Bereket Allah cc’dan mesajları yer aldığı ‘Esnafa Ahilik Nasihatı’ dağıtıldı.
 
Eskişehir Ülkü Ocakları – Tepebaşı Ülkü Ocağı bölgesinde dağıtımına başlanılan bu davranışı esnaftan takdir topladı.
 
Bağlar esnaflarından Anadolu kırtasiye, Sakarya Caddesi esnaflarından, Can market (Soner Berberler), Uluönder esnaflarından Bahriyeli Kıraathane işletmecisi İlhan Kısa, Esentepe esnaflarından Hisar Sigorta işletmecisi Harun Taşdemir, Çamlıca esnaflarından Kozak Çay Evi işletmecisi Fuat Kozak başta olmak üzere biçok esnafa dağıtım yapıldı.
 
Esnaflar ‘sabahtan dükkânlarımızı açtığımızda böyle güzel ve anlamlı bir sürprizle karşılaşmaktan mutlu olduk. ‘Siftahla birlikte ahilik kültürü nedir, bununla ilgili bir bilgi içeren mektup yer alıyor içinde. Bu kültürü yeniden hatırlamak çok faydalı oldu. Ayrıca Pandemi döneminde esnafımız zor günlerden geçiyor, bu iyi bir moral oldu. Ahilik kültürünü hatırlamak, o düsturun inceliklerini bir kez daha idrak edebilmek önemli. Burada Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy nezdinde, bu projede emeği geçen herkesi kutluyoruz’ dediler.
 
Dağıtım Odunpazarı, Yunusemre ve Eskişehir’in tüm bölgesinde devam edecek.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.