25 Eylül 2021 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KIRSAL GENÇLİK DEĞİŞİM FESTİVALİ SİVRİHİSAR’DA YAPILDI

KIRSAL GENÇLİK DEĞİŞİM FESTİVALİ SİVRİHİSAR’DA YAPILDI
  • 2 Ağustos 2021 Pazartesi
  • 1848 kez okundu

T.C Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından ülkemizde yürütülen Erasmus+ Programı kapsamında PRODER(Uluslararası Kamu, Belediye ve Sivil Toplum Kuruluşları Proje Destekleme Derneği)'nin kabul edilen gençlik değişimi projesi Sivrihisar Belediye Başkanlığı ortaklığında gerçekleştirildi.

Kırsal Gençlik Değişimi Festivali 2020 projesi PRODER, Sivrihisar Belediyesi, İspanya, Portekiz ve İtalya'dan sivil toplum kuruluşlarının ortak katkılarıyla gerçekleşti. Farklı kültürlerden 50 katılımcı Sivrihisar'da bir araya geldi. 


İspanya, Portekiz, İtalya ve ülkemiz Türkiye'den katılan gençlerle 6 günlük proje kapsamında girişimcilik eğitimleri, yaratıcılık etkinlikleri, atölye çalışmaları, Sivrihisar kültürel ve turistik alan ziyaretleri, kültür geceleri gerçekleştirildi.

Katılımcı ülkelerin grup liderleri Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü'yü ziyaret ederek memnuniyetleri ve Sivrihisar'a duyulan hayranlıklarını dile getirdiler.

Proje süresince UNESCO Kalıcı Miras Listesinde yer alan Ulu Camii, Nasreddin Hoca Kültür Evi, Türkiye’nin İlk Açık Hava Heykel Müzesi, Seyir Terasi ve Saat Kulesi, Sivrihisar Sportif Havacılık Kulübü Uzay ve Hava Müzesi ziyaret edildi.
Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü “Gençlerimiz ile böyle bir proje içerisinde yer almak bizleri çok mutlu etti. Farklı ülkelerden gelen öğrenci kardeşlerimize kültürümüzü, tarihimizi, yöresel lezzetlerimizi tanıttık. Tarihe ışık tutan ve turizm başkenti olan Sivrihisar’ımıza herkesi bekliyoruz” dedi. 

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar