21 Ekim 2021 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Umutlu Bir Hikâye Türkmentokatlılarla buluştu

Odunpazarı Belediyesi, emekli müzik öğretmeni Şükran Akdeniz’in Ertuğrul Köyü’nde kurduğu koronun hikâyesini anlatan “Umutlu Bir Hikâye” adlı filmin gösterimini yaptı. Umutlu Bir Hikâye adlı film Sevinç, Yörükkırka, Kireç Mahallelerinin ardından Türkmentokat Mahallesi’nde de gösterildi. 

Sosyal belediyecilik uygulamaları ile adından söz ettiren Odunpazarı Belediyesi, Türkmentokat Mahallesi’nde “Umutlu Bir Hikâye” adlı filmin gösterimini yaptı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe, Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Figen Engini Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ebru Dedeoğlu ve Kırsal Hizmetler Müdürü Mahmut İzzet Erol katıldı.

Filmde, emekli müzik öğretmeni Şükran Akdeniz’in, yıllar sonra Lüleburgaz’a bağlı Ertuğrul Köyü’ne dönerek, köyün kadınlarıyla Ertuğrul Köy Cumhuriyet Kadınları Korosu adını verdiği bir koro kurma hikâyesi anlatılıyor. Yaşları 40 ile 82 arasında değişen ve tamamı ilkokul mezunu 17 kadından oluşan koro üyelerinin, kendi kabuklarını kırarak, ekonomik özgürlüklerini elde etme hikâyesini konu alan filmi izleyenler, mahallelerinde böyle bir etkinlik düzenlediği için Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür etti.

 

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar