21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GÜNEY AFRİKA İLE EKONOMİK İŞBİRLİĞİ MASAYA YATIRILDI

ETO başkan yardımcıları ve dış ticaret birimi uzmanları ile bir araya gelen Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Büyükelçisi Malefane, ilişkilerin kağıt üzerinde kalmaması ve ticarete yansıması için çaba göstereceklerini kaydetti.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Pule Isaac Malefane, ekonomik ilişkileri görüşmek üzere Eskişehir Ticaret Odası’nı ziyaret etti.  15 Mart Çarşamba günü gerçekleşen ziyarette Büyükelçi Malefane, ETO Başkan Yardımcıları Süleyman Kutlu, Halil İbrahim Ara, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koşar ve ETO dış ticaret birimi yetkilileri ile bir araya geldi.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ETO Başkan Yardımcısı Süleyman Kutlu,  Güney Afrika Cumhuriyeti’nin kıtanın en büyük ekonomilerinden biri olduğunu ve bu nedenle ETO olarak Güney Afrika’yı önemli bir hedef pazar olarak gördüklerini dile getirdi.

 Kutlu: “ Ticaret yapabileceğimiz çok fazla sektör var”
Türkiye ile Güney Afrika Cumhuriyeti arasındaki ticaret hacminin 1.5 Milyar Dolar’a ulaştığını kaydeden Kutlu, ancak Eskişehir’in bu pazardan yeteri kadar pay alamadığını söyledi. Eskişehir’in özellikle Güney Afrika’nın ihtiyaç duyduğu sektörler olan seramik, makine imalatı ve erkek giyimde ihracat potansiyeli olduğuna dikkat çeken Kutlu, bu alanlarda faaliyet gösteren tüccar ve sanayiciyi Güney Afrikalı işadamları ile buluşturabileceklerini kaydetti. Eskişehir’in küresel pazarda payının artması için Eskişehir Ticaret Odası’nın büyük gayret gösterdiğini kaydeden Kutlu, bu kapsamda çok sayıda ülke ile planlama yaptıklarını dile getirdi.

Malefane: “Güney Afrika’daki iş imkanları için seminer verebiliriz”
Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Pule Isaac Malefane ise ekonomik işbirliğini geliştirmek niyetinde olduklarını ifade etti. Kardeş oda anlaşması ile ilk adımı atmayı hedeflediklerini kaydeden Malefane ikili ilişkilerin kağıt üzerinde kalmaması gerektiğini dile getirdi. Güney Afrika’daki iş imkanları hakkında ETO’da seminer planlanabileceğini kaydeden Büyükelçi Malefane, hali hazırda Güney Arfika ile iş yapan Eskişehirli sanayiciler olduğunu ancak bu rakamın yeterli olmadığını ifade etti. Güney Afrika’nın jeopolitik konumunun önemine değinen Malefane, Güney Afrika ile iş yapan Eskişehirli tüccar ve sanayicilerin aynı zamanda tüm Afrika kıtasına kolaylıkla ulaşabileceğini dile getirdi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar