21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ETO AZERBAYCAN TEMASLARINI TAMAMLADI

ETO AZERBAYCAN TEMASLARINI TAMAMLADI
  • 17 Mayıs 2017 Çarşamba
  • 5198 kez okundu

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) heyeti Azerbaycan temasları kapsamında Azerbaycan’da iş yapan Türk firmalar ile de bir araya geldi. Başkent Bakü’de Türkiye ve Azerbaycan İş Adamları ve Sanayiciler İçtimai Birliği’nde (TÜİB) temaslarda bulunan ETO heyeti, Azerbaycan’ın yatırım faaliyetleri, ticaret bölgeler, gümrük vb. gibi kolaylıklar, devlet teşvikleri hakkında bilgi aldı. Toplantıda konuşan TÜİB Başkanı Ali İhsan Genç, Azerbaycan’ın petrol fiyatlarının düşmesi sonrasında üretim politikalarına ağırlık verdiğini ve imalatı teşvik ettiğini kaydetti. ETO’nun ziyaretinin tam zamanında gerçekleştiğini kaydeden Genç, birlik olarak Eskişehirli iş adamlarına destek olmaya hazır olduklarını kaydetti.

Büyükelçilik Azerbaycan ekonomisini anlattı

TÜİB toplantısının ardından ETO heyeti, T.C. Azerbaycan Büyükelçiliği’ni ziyaret etti. Görüşmede T.C. Azerbaycan Büyükelçisi Erkan Özoral ve Ticaret Müşaviri Ahmet Ataker ile bir araya gelen ETO heyeti, ülkenin ekonomi stratejisi hakkında bilgi aldı. Büyükelçi Özoral, Azerbaycan’da yatırım ve iş yapan firmalara birçok avantaj sağlandığını belirterek, yatırımcılara aynı zamanda Azerbaycan ile ticaret anlaşmaları yapan diğer Orta Asya ülkelerin de kapılarının açıldığını dile getirdi.  Ticaret Müşaviri Ataker ise Ekonomi Bakanlığı tarafından hedef pazar olarak açıklanan Azerbaycan’a daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.

Mobilya sektörünü yerinde incelediler

 Eskişehir Ticaret Odası heyetinin Azerbaycan temasları kapsamındaki son durağı ise Bakü’de mobilya satışı yapan mağazaların bulunduğu bölge oldu.  Bölgedeki mağazaları ve mobilya pazarını yerinde görme fırsatı yakalayan Eskişehirli firma sahipleri, tesislerin kira ve satılık bedelleri, ticari hacmi hakkında da bilgi edindi.
 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar