25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESOGÜ ’ETTOM Fair Play’ Proje Fuarı İle Projelerini Sanayiye Açıyor

Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ve Eskişehir Sanayi Odası (ESO) birlikteliğiyle düzenlenen ESOGÜ 2017 “ETTOM Fair Play” Proje Fuarı, 23 Mayıs 2017 Salı günü saat 14.00’da Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi İş ve Ticaret Merkezi Alanı’nda gerçekleşecektir.

ESOGÜ Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ETTOM) tarafından her yıl düzenlenen proje fuarı aracılığıyla, ESOGÜ öğrenci ve akademisyenlerinin sanayiye uygulanabilirliği yüksek, teknoloji tabanlı, inovatif ürün ve projeleri sektör temsilcileri ile buluşmaktadır. Her yıl ETTOM tarafından yapılan çağrı doğrultusunda projeler ve ürünler poster sunumu veya prototip düzeyinde toplanmakta ve hitap ettikleri sektörler ve proje sahiplerinin bölümleri bazında sınıflandırılmaktadır. Nihayetinde proje fuarı organizasyonu ile projeler Eskişehir protokolü ve bölge sanayicilerine sunulmaktadır. Katılan projeler öğretim elemanları ve sanayicilerin de dahil olduğu jüri tarafından değerlendirilmekte ve dereceye giren proje sahipleri ödüllendirilmektedir.

Proje Fuarı öncelikle ESOGÜ ve ESO işbirliğiyle gerçekleştirilmekte ve birçok farklı alandan sponsorlar ile her yıl daha da güçlenmektedir. Tüm iştirakçi kurumlar ve özel sektör temsilcileri ile bu doğrultuda kurulan ilişkiler, kamu-üniversite-sanayi işbirliği misyonu doğrultusunda sürdürülmekte ve geliştirilmektedir. Proje Fuarı hem Eskişehir hem de bölgesi için Ar-Ge & İnovasyon ikliminin geliştirilmesi, proje kültürünün oluşturulması, akademik bilginin uygulama ile buluşturulması ve tüm sektörlere katma değer yaratan ürünler kazandırılması sürecinde farkındalığın artırılması açısından oldukça önemli bir organizasyondur. Fuar, hem katılımcı profilinin niteliği hem de sergilenen projelerin başarısı sayesinde 2014 yılından beri sürdürülmekte ve her yıl gerek yerel gerek ulusal basında yer almaktadır.
ESOGÜ Proje Fuarlarının ilki 2014 yılında gerçekleştirilmiştir. Fuarda ESOGÜ Mühendislik Mimarlık-Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi son sınıf öğrencileri ile bölümlerin öğretim elemanları tarafından hazırlanan 210 proje sergilenmiş ve karşılaşılan yoğun ilgi dolayısıyla fuarın gelenekselleştirilmesine karar verilmiştir. Fuarların ikincisi 2015 yılında başarıyla gerçekleşmiş, toplam 112 proje ile 324 proje sahibi öğrencinin katılım sağladığı fuara; öğrenci, akademisyen, sanayici ve kamu kurum ve kuruluşu temsilcisi yaklaşık 900 kişi katılmıştır. Projelerin değerlendirilmesi yüzde 80 oranında fuar ziyaretçileri, sanayici ve akademisyenler tarafından, yüzde 20 oranında ise facebook proje oylaması ile gerçekleştirilmiştir. ESOGÜ Proje Fuarı 2016’da ise 129 proje sergilenmiş, 362 proje sahibi sanayicilere projelerini tanıtma fırsatı bulmuş ve dereceye giren proje sahiplerine ödülleri sunulmuştur.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar