21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Raylı Sistemler Sektörü Ve 2020 Vizyonu Toplantısı

Türkiye'de Raylı Sistemler Sektörü ve 2020 Vizyonu, Eskişehir ve Bölge hedeflerinin tanıtımının yapıldığı toplantı, Tülomsaş'da gerçekleştirildi.

Toplantıya; Vali Azmi Çelik, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Eskişehir Osmangazi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Tülomsaş Genel Müdürü Hayri Avcı, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, Raylı Sistemler Kümelenmesi Başkanı Kenan Işık ve sanayiciler katıldı.

Anadolu Üniversitesinin sektöre verdiği destekleri hatırlatan AÜ. Rektörü Gündoğan, toplatıda yaptığı konuşmada, URAYSİY projesinden bahsetti.

ESOGÜ Rektörü Gönen ise, sektörün ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağı ve ARGE çalışmaları için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Raylı Sistemler sektöründeki gelişmeler hakkında bilgiler veren Raylı Sistemler Kümelenmesi Başkanı Işık da hızla gelişen sektör için, Eskişehir'in geçmişinden gelen ve son yıllarda haklı kazandığı kabiliyetler ve tecrübeler ile pazardan pay alabileceğini belirtti.

TÜLOMSAŞ'ın yaptığı çalışmaları anlatan  Genel Müdürü Avcı da,kurumun yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kurumun hedeflerini aktaran Genel Müdür Avcı, gelecekte Yüksek Hızlı Tren üretiminde TÜLOMSAŞ'ın söz sahibi olacağını kaydetti.

Raylı Sistemler Kümelenmesi tarafından düzenlenen toplantı, konuşmaların ardından, konu hakkında sunumlarla devam etti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar