21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

YÜZDE 5 BÜYÜME MORALLERİ YÜKSELTTİ

YÜZDE 5 BÜYÜME MORALLERİ YÜKSELTTİ
  • 14 Haziran 2017 Çarşamba
  • 6502 kez okundu

ESGİAD Başkanı Alkara; Türkiye ekonomisinin yılın ilk çeyreğinde beklentilerin üzerinde bir performans göstererek yüzde 5 büyümesinin iş dünyasının moral ve motivasyonunu yükselttiğini söyledi.

Eskişehir Genç İşadamları Derneği (ESGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Alkara, 2017 yılı ilk çeyreğinde kaydedilen yüzde 5 büyümeyi, “Sürpriz” olarak nitelendirdi. Tahminlerin üzerinde gerçekleşen büyümeye sanayicinin, ihracatçının katkısının büyük olduğunu anımsatan Başkan Alkara, şöyle devam etti:

 “Türkiye’nin geçirdiği bu zor dönemde hükümetimizin üreten kesime sağladığı teşvik ve destekler, ihracat artışına dönük alınan tüm önlemler, borçların yeniden yapılandırılması ve kriz yaşadığımız Rusya ile gerilen ilişkilerin normale dönmeye başlaması büyümeye pozitif yansımıştır. Büyümeye sadece sanayi sektörü değil gıdadan otomotive, tekstilden hizmete kadar tüm sektörlerin katkısı olmuştur. Dolayısıyla piyasaların yeniden canlanmaya başladığını söyleyebiliriz.”

 Yılın ilk çeyreğinde beklentilerin üzerinde gelen büyüme rakamının gerek ekonomi yönetiminin, gerekse iş dünyasının moral ve motivasyonunu arttırdığını da ifade eden Başkan Alkara, “Bu oran, yılsonu büyüme hedefine de ulaşmayı sağlayacaktır. 2017 yılının ilk çeyreğindeki büyüme rakamları şunu da göstermiştir; üreten kesim beklediği desteği aldığında, önündeki engeller ortadan kalktığında risk almaya, çarklarını döndürmeye, üretimi arttırmaya devam ediyor.  Bu anlamda ekonomi yönetimi, finans sektörü hiçbir koşulda üreten kesime desteğini kesmemelidir. Eskişehir sanayicisi, ihracatçısı da daha fazla gayretle, daha çok yatırım ve üretimle büyümeye katkısını sürdürecektir.”Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar