19 Haziran 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Genç Çiftçi Projesi 2017 Yılı 3. Yedek Listeleri Açıklandı

Genç Çiftçi Projesi 2017 Yılı 3. Yedek Listeleri Açıklandı
  • 12 Temmuz 2017 Çarşamba
  • 4872 kez okundu

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2017/10) 31 Mart 2017 Tarihinde Resmi Gazete yayınlanmış olup, Genç çiftçilerimizin gerekli belgelerle birlikte İlçe Müdürlüklerimize başvuruları 5 Mayıs 2017 Cuma günü sona ermiştir.

Proje kapsamında, İlimiz genelinde 18-40 yaş aralığında olup, başvuru şartlarını taşıyarak İlçe Müdürlüklerimize gerekli belgelerini teslim eden 819 genç çiftçimizin proje başvurusu kabul edilmiştir. İlimize ayrılan ödenek doğrultusunda yapılan değerlendirme sonucunda 148 genç çiftçimiz hibe almaya hak kazanmıştır. Proje kapsamında İlimiz genelinde toplam 4.440.000 TL tutarında destek verilecek olup, proje bazında; 77 büyükbaş sığır, 26 küçükbaş koyun, 8 büyükbaş hayvan tesisi yapımı ve hayvan alımı, 5 küçükbaş hayvan tesisi yapımı ve hayvan alımı, 5 ipekböcekçiliği yetiştiriciliği ve 27 adet de diğer (arıcılık, mantarcılık, kanatlı, kapama meyve bahçesi, tıbbi aromatik bitkiler ve örtüaltı tesisi) proje konularını kapsamaktadır.

Hibe desteği almaya hak kazanan genç çiftçilerimiz, İl Müdürlüğümüz web sayfasında ve İlçe Müdürlüklerimizde gerekli olan belgelerle birlikte sözleşme imzalamaya çağrılmış ve İlçe yürütme birimlerimizce proje uygulama yerleri kontrol edilmiştir. Bu kapsamda şartları uygun olan ve gerekli evrakları hazırlayan 144 genç çiftçimiz sözleşme imzalamış, 3 çiftçimiz sözleşme imzalamamış, 1 çiftçimiz ile yapılmış olan sözleşmede iptal edilmiştir.

Sözleşme imzalamayan ve sözleşmesi iptal edilen çiftçilerimizin yerine sistem üzerinden alınan yedeklere ait liste ekte olup, ilgili İlçe Müdürlüklerimizde de 5 işgünü boyunca  10-14 Temmuz tarihleri arasında ilan edilecek ve 17–21 Temmuz Tarihleri arasında da kendileri ile sözleşme imzalanacaktır.  Ayrıca Hibe almaya hak kazanan genç çiftçilerimiz  "https://gencciftci.tarim.gov.tr/" adresinden de durumlarını öğrenebileceklerdir.


Askı listesi için tıklayınız.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar