19 Haziran 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ÜNİVERSİTE BAŞKENTİ MİSYONUNU DEVAM ETTİRMELİYİZ

ÜNİVERSİTE BAŞKENTİ MİSYONUNU DEVAM ETTİRMELİYİZ
  • 12 Temmuz 2017 Çarşamba
  • 4793 kez okundu

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, Türkiye Üniversite Memnuniyeti Araştırmasına (TÜMA 2017) Eskişehir’in birinci sırada yer almasına ilişkin değerlendirmede bulundu. ETO Başkanı Metin Güler, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından 2017 yılında 81 ilde araştırma yapıldığını ve verilere göre Eskişehir’in tüm şehirleri geride bırakarak  “Öğrenci Dostu Şehirler Arasında” ilk sırada yer alma başarısı göstermesinin şehrin misyonu için çok önemli bir veri olduğunu söyledi. Türkiye’de yaşayan yabancı öğrenciler için yapılan memnuniyet araştırmasına göre de Eskişehir’in 3. sırada yer aldığını kaydeden Güler, bu yönüyle Eskişehir’in yüksek öğretimdeki başarısının ortaya konduğunu dile getirdi.

Güler: “Eskişehir tüm kriterlerde tam not aldı”

Araştırmaya göre şehirden memnuniyet, ulaşım imkanları, şehirde kendini güvende hissetme, eğlence, spor, esnafla ilişkiler, öğrencilere karşı esnafın tutumu, gezi, sosyal sanatsal ve kültürel etkinlikler, sağlık sorunlarının çözümü gibi kriterlere göre Eskişehir’in 91 puan alarak ilk sırada yer almasının önemine değinen ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir’in tüm bu veriler göre “üniversiteler şehri” kimliğini pekiştirdiğini dile getirdi.

“Eskişehir’e üçüncü üniversite kazandırılmalı”

Eskişehir’de planlanan 3. üniversitenin bir an önce hayata geçmesi gerektiğinin altını çizen ETO Başkanı Güler, Eskişehir’in hem sahip olduğu alt yapı ve hem de öğrencilere sunduğu imkanlar doğrultusunda 3. üniversiteye hazır olduğunu söyledi. Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler açıklamasında, Eskişehir’in “üniversite başkenti” misyonunu devam ettirebilmesi ve eğitim ekonomisinde hak ettiği yeri alabilmesi için 3. üniversitenin muhakkak şehre kazandırılması gerektiğini kaydetti.

“Eskişehirli esnaf ve tüccarların olumlu yaklaşımı büyük etken”

Üniversite öğrencilerinin Eskişehir’den çok memnun olmasında özellikle tüccarın ve esnafın öğrenciye bakış açısı ve olumlu yaklaşımının etkili olduğunu belirten ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir’in “üniversite başkenti” olması için katkı sağlayan tüm esnaf ve tüccara teşekkür etti.  Güler ayrıca Eskişehir’in üniversiteler şehri kimliği ile ön plana çıkmasına vesile olan Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı’nın kurucuları Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel’e araştırmalarından dolayı teşekkür etti.

 

www.eskisehirapartlar.netGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar