25 Haziran 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Albaraka’dan Yazılımcılara Destek

Albaraka’dan Yazılımcılara Destek
  • 14 Eylül 2017 Perşembe
  • 3355 kez okundu

ALBARAKA GARAJ HACKATHON ALANINDA KOD BİLGİSİNE GÜVENEN YAZILIMCILARI BEKLİYOR!

Gelecekte finans dünyasının yönünü belirlemek isteyen ve kod yazılımı bilgisi ile bu alandaki en yaratıcı iş fikirlerini hayata geçirebileceğine inanan yazılımcıların katılacağı Albaraka Garaj Fintech Hackathonu, 22-24 Eylül’de İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Albaraka Türk tarafından hayata geçirilen ve bir katılım bankası bünyesinde kurulan dünyadaki ilk startup hızlandırma merkezi olan Albaraka Garaj Startup Hızlandırma Merkezi, finans teknolojileri alanında kod bilgisine güvenen yazılımcıları desteklemeye devam ediyor.

Bu vizyon çerçevesinde hayata geçirilen, geleceğin finans teknolojilerini yeniden şekillendirmek isteyen kod yazılım geliştiricilerin katılacağı Albaraka Garaj Fintech Hackathonu (Kod Yazılımı), 22-24 Eylül günlerinde Haliç’teki (İstanbul) Bahariye Mevlevihanesi’nde gerçekleştirilecek. Başvuruların www.albarakagaraj.com adresi üzerinden kabul ve kaydedileceği Albaraka Garaj Fintech Hackathonu, kapsamında dereceye giren birinci ekip 10.000, ikinci ekip 7.500 ve üçüncü ekip 5.000 TL’lik ödülün sahibi olacak. Albaraka Garaj Fintech Hackathonu faaliyeti ile ilgili ayrıntılı programa http://albarakagaraj.com/hackathon.html adresi üzerinden erişilebiliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, Albaraka Garaj Fintech Hackathonu geleceğin finans teknolojilerini yeniden şekillendirmek isteyen kodlama, tasarım ve pazarlama ekiplerinin iki gün boyunca fikirlerini demolara/prototiplere dönüştürdüğü ve en sonunda büyük ödül için jüri karşısında sunumların gerçekleştirildiği inovatif, dinamik ve enerjik bir etkinlik olarak planladık” dedi

Özellikle katılım bankacılığı iş modellerini içeren iş fikirleri olan girişimci adayları ve şirketlere destek olup yatırım yapmanın sektörün gelişimine olumlu katkı sağlayacaklarına inandıklarını ifade eden Utku, “Bunu bir misyon olarak görüyoruz. Bu doğrultuda teknoloji alanındaki yenilikçi fikirlere hayat vermek ve bu alanda çalışmaları bulunan girişimcileri desteklemek üzere Albaraka Garaj Startup Hızlandırma Merkezi’ni hayata geçirdik. Albaraka Garaj bünyesinde teknoloji tabanlı iş fikirlerine ve projelere sahip girişimcileri desteklemeye devam ediyoruz. Albaraka Garaj Fintech Hackathonu etkinliğini de bu yöndeki hedeflerimiz doğrultusunda tertipledik” dedi


Utku, “Yeni uygulamalar ile müşterilerimize inovatif çözümler sunmak istiyoruz”

Utku, sözlerine şöyle devam etti: “Yeni teknolojiler ile birlikte inovasyonun akıl almaz hızına yetişebilmek için partnerlere, fintech girişimlerine ve yıkıcı inovatörlere ihtiyacımız var. Amacımız; klasik bankacılık kanallarını dışında yeni bir dijital sosyal bankacılık kanalları icat edilmesine öncülük etmek. Özellikle yurtiçinde ve yurtdışındaki müşterilerimizin her zaman ulaşabileceği web, mobil, sosyal medya gibi kanallara yeni ödeme kanalları eklemek istiyoruz. Günümüzde ödeme yapma ve ödeme alma ekonomi ve bankacılık dünyasının en önemli ekosistemini oluşturuyor.


Taşları biraz yerinden oynatıp, fiziki posu ortadan kaldırıp yepyeni bir ödeme ve tahsilat yöntemleri geliştiren girişimci adaylarının çalışmalarını destekliyoruz. Müşterilerimizin istediği kanallardan istediği zaman bize ulaşabilmeleri bizim için çok önemli. Bu doğrultuda girişimci adaylarından müşterilerimize daha iyi hizmet sunacak fikir ve projeler bekliyoruz. Banka kartları, kredi kartları, nakit harcamalar, online harcamalar derken bireysel hesap yönetimi de gitgide zorlaşıyor. Yeni uygulamalar ile müşterilerimizin tüm nakit akışını yönetebileceği inovatif bir çözüm sunmak istiyoruz."
 
 


 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar