20 Temmuz 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Karacan Oda Seçimleri İle İlgili AÇIKLAMA YAPTI

Karacan Oda Seçimleri İle İlgili AÇIKLAMA YAPTI
  • 20 Eylül 2017 Çarşamba
  • 4243 kez okundu

Eskişehir’in gündemindeki konu oda seçimleri. Odalar da yaşanan seçim yarışı Eskişehir gündeminde son günlerdeki en çok konuşulan konulardan birisi. Bu konuda ise ismi en çok konuşulan ise bir dönem Eskişehir Ticaret Odası başkanlığı yapmış olan ve şuan Ak Parti milletvekili olan Harun Karacan.

Karacan Eskişehir gündemindeki seçimlerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek için bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamasında görevi nedeniyle her kurum ve kişiye aynı mesafede olduğunun altını çizerken kendi adının kullanılmasına da tepki gösterdi.

Karacan yaptığı açıklamada ETO’nun mevcut yönetimle ile şuana kadar hiçbir teması olmadığının altını çizerken her hangi bir şekilde destek vermediğinin ifade etti. “ETO Başkanlığımın 2’nci dönemimi tamamlama fırsatımın olmadığını, süremi tamamlamak için görevi devralan ekibin icraatlarına herhangi bir müdahalem olmadığı gibi, görevi devralan ekibin de benimle herhangi bir diyalog kurmadığını hatırlatmak isterim.” Diyen Karacan “ETO ve ESO seçimleriyle alakalı olarak mevcut yönetimlere herhangi bir desteğim söz konusu değildir.” Dedi.

İSMİM KULLANILARAK ÜYELER ETKİ ALTINA ALINMAK İSTENİYOR

AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan’dan Oda seçimlerine ilişkin açıklama:
Karacan: “Ne mevcut yönetimlere ne de herhangi bir adaya desteğim söz konusu değil”
                 “Konumum, Oda seçimlerinin çok üzerinde bir görev anlayışı gerektiriyor”
                 “İsmimi kullanıp, üyeleri etki altına alma çabaları var”
Eskişehir ekonomisi üzerinde büyük etkisi olan Eskişehir Ticaret Odası, Eskişehir Sanayi Odası ve Eskişehir Ticaret Borsası seçim süreci yaşamaktadır. Seçimlerin ve sonuçlarının hayırlara vesile olmasını diliyorum.

İSMİMİN KONUŞULUYOR OLMASI DOĞAL
Eskişehir Ticaret Oda Başkanlığı gibi önemli bir görevi, seçim kazanarak iki kez üstlenmiş ve aynı zamanda üst kuruluş olan TOBB’da uzun süre yönetim kurulu üyeliği dâhil çeşitli görevler yapmış biri olarak, seçim sürecinde ismimin sıkça konuşuluyor olmasını elbette doğal karşılıyorum.
Ancak
Geçtiğimiz Temmuz ayı içinde, İktidar Partisi’nin Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı gibi son derece önemli bir görevi üstlenmiş olmam, bana Türkiye’de bulunan tüm Sivil toplum Örgütleri ile ilgili yeni görev alanı ve sorumluluklar yüklemiştir.
Hal böyleyken…
Özellikle ETO ve ESO seçimlerine yönelik olarak ismimin bazı kişi, grup ve yönetimler tarafından sıklıkla kullanılmaya çalışıldığına şahit oluyorum.

İSMİM KULLANILARAK ÜYELER ETKİ ALTINA ALINMAK İSTENİYOR.

Siyasete girmem nedeniyle hem Eskişehir Ticaret Odası Başkanlığı hem de TOBB yönetim kurulu üyeliğinden ayrıldığımı, haliyle ETO Başkanlığımın 2’nci dönemimi tamamlama fırsatımın olmadığını, süremi tamamlamak için görevi devralan ekibin icraatlarına herhangi bir müdahalem olmadığı gibi, görevi devralan ekibin de benimle herhangi bir diyalog kurmadığını hatırlatmak isterim.

Durum böyleyken, mevcut yönetim adına seçim çalışması yürüten bazı isimlerin, benim, partimizin ve hükümetimizin desteğini aldıkları şeklinde söylemlerde bulunduklarını ve üyeleri etkileme amacı taşıdıklarını duyuyorum.

ŞU ANKİ KONUMUM, ODA SEÇİMLERİNE MÜDAHİL OLMANIN ÇOK ÜZERİNDE BİR GÖREV ANLAYIŞI VE SORUMLULUK GEREKTİRİYOR

Diğer taraftan…
Bazı aday isimlerinin bizzat benim tarafımdan çıkartılıp desteklendiğine ilişkin, çeşitli çevrelerce kasıtlı olarak ortaya atıldığına şahit oluyorum.
Benzeri bir durumun Eskişehir Sanayi Odası seçimlerine yönelik olarak da konuşuluyor olduğunun farkındayım.
Her 2 Oda’nın seçim sürecine ilişkin söyleyeceğim tek şey: İsmimin kullanılarak ileri sürülen bu iddiaların tamamının gerçek dışı olduğudur.
Ülkenin yönetimini üstlenmiş bir partinin Genel Başkan Yardımcısı olarak bulunduğum konum, Oda seçimlerine müdahil olma uğraşının çok üzerinde bir görev anlayışı ve sorumluluğu gerektirmektedir.

İSMİMİN GEÇİRİLDİĞİ İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMADIĞI GİBİ, KASIT SEZİYORUM…

Sonuç olarak:
ETO ve ESO seçimleriyle alakalı olarak mevcut yönetimlere herhangi bir desteğim söz konusu değildir.
Herhangi bir adayı desteklediğim iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.
Bunun aksini ısrarla söyleyenlerin amacı, ismimi kullanmak suretiyle üyeleri etkileme gayreti içinde olanlardır.
Bu tür iddiaların son günlerde sıkça konuşuluyor olması üzerine böyle bir açıklama yapma gereği duyduğumu başta iş dünyası olmak üzere Eskişehir kamuoyunun bilgisine sunarım.

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar