20 Temmuz 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

DEĞİŞİM BÖYLE BİRŞEY: ABD’li firma Eskişehir OSB’ye yatırıma davet edildi.

DEĞİŞİM BÖYLE BİRŞEY: ABD’li firma Eskişehir OSB’ye yatırıma davet edildi.
  • 21 Eylül 2017 Perşembe
  • 4025 kez okundu

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir’e gelerek bir dizi incelemelerde bulunan ve yeni yatırımlar konusunda Eskişehir’in potansiyelinden çok etkilendiğini ve yeni yatırımlar konusunda Eskişehir’in öne çıktığını ifade eden, GREENBRIER firması CEO’su Bill FURMAN’a, Eskişehir OSB yönetim kurulu Başkanı Nadir Küpeli bir davet mektubu göndererek, yatırıma davet etti.

Eskişehir’de Anadolu Üniversitesini ziyaret ederek, “Ulusal Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi” (URAYSİM) ile ilimizdeki Raylı Sistemler Kümelenmesinin yanı sıra diğer ana üretici ve yan sanayi firmaları konusunda bilgilendirilen Greenbrier firması CEO’su Bill FURMAN’a, yeni yatırım tercihi konusunda bir davette Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli’den geldi.

Eskişehir OSB Yönetimi Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Greenbrier firması CEO’su Bill FURMAN’a gönderdiği davet mektubunda, “Ülkemizde yapmayı planladığınız yatırımlar için araştırma aşamasında olduğunuzu memnuniyetle öğrenmiş bulunmaktayız. GREENBRIER firması olarak sizi, gelecekte ülkemizde planladığınız yatırımları; sanayi şehri ve Anadolu’nun parlayan yıldızı Eskişehir’de yapmaya davet ediyoruz. 40 yıllık organize sanayi kültürüyle sağlanan altyapı ve üstyapı olanakları, firmanıza lojistik avantajlar sağlayacak coğrafi konumu, sosyo-kültürel açıdan çalışanlarınızı memnun edecek sosyal yaşantısıyla Eskişehir, yatırımlarınız için en doğru tercih olacaktır.” diyerek, Ankara-İstanbul demiryolu üzerinde kurulmuş olan Raylı Sistemler OSB’de bu tür yatırımlar için ayrılan hazır sanayi parsellerinin, bu yatırıma tahsis etmek istediklerini ifade etti.

ABD’li Greenbrier firması, bir süredir yeni yatırımlar konusunda Türkiye’de incelemelerde bulunmakta olup, demiryolu alt yapısı, lojistik merkezler, Eskişehir’deki raylı sistemler test alanı ve alt yapısıyla, vagon üretimi, yüksek hızlı tren yatırımı ve konvansiyonel tren üretimi konusunda Türkiye pazarının sunduğu geniş yatırım ortamı hakkında araştırmalar yapmakta.

Raylı sistemler sanayinde dünyanın önde gelen üreticilerden ABD kökenli Greenbrier firması halen Kuzey Amerika, Avrupa ve Brezilya’da gerek kendi üretim tesislerinde gerek kurduğu ortaklıklarla yük vagonları, vagon parçaları ve ray dökümü alanında üretim yapan bir şirket olup, 9 bin adet kiralık vagon filosu yanında, toplamda 268 binden fazla vagona yönetim hizmeti sununa sektördeki öncü firmalardan biridir.

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar