20 Temmuz 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ ZORUNLU HALE GELDİ

BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ ZORUNLU HALE GELDİ
  • 23 Eylül 2017 Cumartesi
  • 4094 kez okundu

“ESKİŞEHİR DE TEK YETKİLİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI OLDU”

Bilirkişilik yapmak isteyenlere zorunlu eğitim şartı getirildi. Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası(ESMMMO)Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirilen 11 eğitici kuruluş arasında yer aldı.

Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından yapılan açıklama da, Bilirkişilik yönetmeliğinde yapılan düzenleme hakkında bilgi verildi. Konu ile ilgili bilgi veren oda yönetim kurulu başkanı Neşet Ertoy, 6754 sayılı Bilirkişilik kanun kapsamında 03 Ağustos 2017 tarihli Resmi Gazete ’de yayımlanan “Bilirkişilik yönetmeliği” ile adli ve idari yargı alanında yürütülen her türü bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için Bilirkişilik Temel Eğitimin zorunu hale geldiğini söyledi.

Oda başkanı Ertoy “Bilirkişilik temel eğitimi, beş yıllık mesleki kıdem kazanmışlar tarafından alınan ve bilirkişilik faaliyetinin yürütülmesiyle ilgili bilgileri içeren bir eğitim, bu eğitimi alamayanlar, bilirkişilik alanı ne olursa olsun bundan sonra bilirkişilik yapamayacak. Yapılan yeni düzenleme ile Bilirkişilik Temel Eğitimi,18 saati teorik ve 6 saati uygulamalı olmak üzere toplam 24 ders saatinden oluşuyor. Eğitimlerini tamamlamayan katılımcılara belge verilmeyecek. Bilirkişilik temel eğitimine katılarak belge alan kişiler, almış oldukları belge ile birlikte bilirkişilik yapmak üzere başvuruda bulunabilecekler. Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası eğitici kuruluş olarak Adalet Bakanlığına gerekli müracaatımızı yapmıştık 21 Eylül günü ilgili Bakanlığın Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığı tarafından eğitici kuruluş olarak odamız tek yetkili olarak kabul edildi” dedi.
       
EĞİTİMLER EKİM AYINDA BAŞLAYACAK

Eskişehir de tek yetkili kuruluş olarak kabul edilen Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası bünyesinde Bilirkişilik eğitimleri öncesi gerekli hazırlıklara da başlanıldı. Eğimlerin sadece Serbest Muhasebeci Mali Müşavirleri kapsamadığına dikkat çeke başkan Ertoy” Mühendislik, Mimarlık,Esnaf ve Sanatkarlık, Bankacılık, Trafik ve Emlak gibi alanlarda bilirkişilik yapmak isteyenler için de zorunlu hale getirildi. Odamız bünyesinde Ekim ayında başlayacak Bilirkişilik eğitimlerimiz akşam ve hafta sonları gruplar halinde devam edecek. Eğitimler sonun da   katılımcılara belgeleri teslim edilecek “ şeklinde konuştu.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar