20 Temmuz 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Karacan, Yılın Ahilerine Plaketlerini Takdim Etti

Karacan, Yılın Ahilerine Plaketlerini Takdim Etti
  • 23 Eylül 2017 Cumartesi
  • 3628 kez okundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin düzenlediği Ahilik haftası kutlamaları kapsamındaki Şed kuşatma törenine katılarak yılın ahilerine plaketlerini takdim etti.
Tiyatro gösterileriyle ahiliğin anlamını anlatan skeçlerle başlayan programda konuşan AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Karacan “ Bu hafta ahiliğin anıldığı bir hafta, Osmanlı Devleti’nin kuruluş ve güçlenme devrinde çok büyük rol alan bu kültür, maddi ve manevi değerleri medeniyet tarihine kazandırdığı eskimeyen bir sistemin adıdır. Birliği, kardeşliği, doğruyu ve dürüstlüğü ilke edinmiş bir medeniyetten geldiğimiz için bu ilkeleri devam ettirmemiz ülkemizin huzurlu bir toplum ve gelişmiş bir ekonomiye sahip olmasında çok büyük katkıları olacaktır.
Esnaflık geleneğinin Türkiye’ye ne kadar değer kattığını bilen bir kardeşiniz olarak, esnafımızın hak ettiği değere ulaşması için elimizden gelen tüm gayreti gösterdiğimizi de çok iyi biliyorsunuz. Bu vesileyle tüm esnafımızın ahilik haftasını tebrik ediyor, yüzyıllardır devam etmekte olan bu ilkelerin devam etmesini canı gönülden diliyorum.” Şeklinde konuştu.
Karacan ayrıca 45 yıllık meslek hayatıyla yılın ahisi seçilen İsmail Bozolan’a da Şed kuşatarak plaketini takdim etti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar