17 Temmuz 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“ETO’DA DEĞİŞİM ŞART ÇÜNKÜ…”

“ETO’DA DEĞİŞİM ŞART ÇÜNKÜ…”
  • 23 Eylül 2017 Cumartesi
  • 3659 kez okundu

Erdoğan Tekgöz; EMKO, Oto Galericiler Sitesi ve Teksan Sanayi Sitesi esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi

“ETO’DA DEĞİŞİM ŞART ÇÜNKÜ…”

Sanayi esnafıyla kahvaltıda bir araya gelen Erdoğan Tekgöz, ETO’da neden değişime ihtiyaç olduğunu şu sözlerle anlattı: “Alt ve orta tabandaki üyelerin sorunlarına dokunulmadı, çözüm aranmadı. Ödedikleri aidatın karşılığını alamayan bu insanlar seçimden seçime hatırlandı.” 

Eskişehir Ticaret Odası Başkan Adayı Erdoğan Tekgöz; EMKO, Oto Galericiler Sitesi ve Teksan Sanayi Sitesi esnafıyla birlikte kahvaltı yaptı. Teksan Sanayi Sitesi Başkanı Ramazan Karamanlı, EMKO Başkanı Ahmet Yıldız ve Essan Kooperatif Başkanı Adnan Karamanlı’nın yanı sıra sanayilerdeki esnafların yoğun katılım gösterdiği organizasyonda Başkan Adayı Tekgöz, esnaflar ve işadamlarıyla sohbet etti, ETO’da neden değişime ihtiyaç duyulduğunu anlattı. Eskişehir Ticaret Odası’nda mevcut yönetimin alt ve orta tabandaki üyelerin sorunlarının büyük bölümüne dokunamadığını, bu sorunlara çözüm aranmadığını ifade eden Tekgöz, “Adeta ETO, seçimden seçime üyelerini hatırlayan bir kuruluş haline getirilmiştir” dedi.

“Bu belediyenin, bu kamunun sorunu’ dersen yol alamazsın…”

“Ticaret esnaflıkla başlar” diyerek bu yola baş koyduklarını, ticaretin canlanması için projeler geliştirdiklerini anımsatan Erdoğan Tekgöz, şöyle devam etti:

“Sanayi bölgelerindeki en basit altyapı, üstyapı, sosyal sorunlar hiç ortadan kaldırılmamış veya zorlamayla halledilmiştir. Zorlamayla değil; üyeleri kucaklayacak, onların sorunlarını dinleyecek komitelerin, meclisin ve yönetimin olması asıl gerekliliktir. Biz odada oturan değil sahada olan, dinleyen, sorun çözen bir yönetim istiyoruz. İnşallah bu göreve gelirsek öncelikle bu toplantılarımızı yılda birkaç kez rutin hale getirip, gerçekleştireceğiz. Komitelerle, meclislerle, yönetim kadrolarıyla sık sık istişarede olacağız. Çözüm için, sorunu yaşayan insanla kucaklaşmak, onu iyi dinlemek, iyi algılamak lazım. Sorunu çözmek istemezsen, kendi kalıbına çekilirsen, ‘bu belediyenin, bu zabıtanın, bu kamunun şu kurumun sorunu’ dersen yol alamazsın. ETO’da şu anki tablo böyle ve hiç birimiz bunu hak etmiyoruz. Göreve geldiğimizde sizlerin her türlü sıkıntınızda yanınızda olacak kendi gruplarınızı oluşturacağız. Özellikle resmi kurumlarla ilgili sorunları size bedel ödetmeden çözüme kavuşturacağız. Esnaftan, tüccardan, işadamından toplanan para hizmet olarak geri dönmüyor, ilgisiz yerlerde belli azınlığa hizmet etmek için kullanıyorsa, bunun adil olduğunu kimse iddia edemez. Biz azınlığa değil tüm üyelere hizmet edeceğiz.”Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar