15 Aralık 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ETO’NUN İTİBARI DAHA FAZLA ZEDELENSİN İSTEMİYORUZ

ETO’NUN İTİBARI DAHA FAZLA ZEDELENSİN İSTEMİYORUZ
  • 13 Kasım 2017 Pazartesi
  • 3545 kez okundu

ETO Başkan Adayı Erdoğan Tekgöz, Sanayi Çarşısı’ndaki gezi programında önemli açıklamalar yaptı. Esnafların, mevcut yönetimin ultra lüks seyahatlerine ilişkin tepkilerine karşılık Tekgöz, “Ticaret Odası’nın itibarının daha fazla zedelenmesini istemiyoruz. Çok büyük yanlışlar yapılıyor” dedi.

Eskişehir Ticaret Odası Başkan Adayı Erdoğan Tekgöz, Yenimahalle’deki Sanayi Çarşısı’nda esnaf ziyaretlerine yoğun katılımla devam etti. Görüştüğü ETO Üyeleri’ne neden yola çıktıklarını, hedeflerini, nasıl bir yönetim anlayışı benimsediklerini anlatan Tekgöz, “Odada oturmayacağız, sahada olacağız” dedi. Ziyaretlerde bazı üyeler, ETO’nun Antalya’da ultra lüks bir otelde komite toplantısı yapmasını sert bir dille eleştirdi. Üyelerin, “Bu toplantılar neden Eskişehir’de yapılmıyor? Eskişehir’de otel mi yok, salon mu yok, restoran mı yok, yemek yapacak aşçı mı yok? Yıllardır söylüyoruz, neden paramız Eskişehir’de kalmıyor da şehir dışına çıkıyor. Ticareti temsil eden kurum bunu düşünemiyorum mu?” şeklindeki sözleri üzerine, Tekgöz önemli açıklamalarda bulundu. Aylar önce, başkan adaylığının henüz başında bu konudaki yaklaşımlarını ve tepkilerini çok net bir şekilde ortaya koyduklarını söyleyen Tekgöz, “Eskişehir ticaretinin gelişmesine katkı sağlamak zorundayız, başka şehrin ticaretine değil” şeklinde konuştu.

Kavgacı bir üslupta değiliz ama…
Üyelerimizin güçlükle ödediği aidatlarla Antalya’da ultra lüks bir otelde komite toplantısı yapmak vahim bir hata. Kavgacı bir üslupta değiliz ve odanın itibarı daha fazla zedelensin istemiyoruz ancak sürekli yönetimsel, mantıksal hatalar yapılıyor? Bunların çok konuşulması üyelerimizi ve tüm kesimleri rahatsız ediyor. Neden bu hatalar sürekli tekrarlanıyor? Neden üyeler bu kadar veryansın ediyor, neden hizmet verilmiyor? Saysanız, onlarca tartışmaya açık konu var. Birilerinin artık buna ‘dur’ demesi, Ticaret Odası’nın doğru yönetilmesi gerekiyor. Biz doğruyu daha iyi yapacağımızı iddia ediyoruz.”

Kurumdan beklentimiz kalmadı
Sanayi Çarşısı esnafları da artık mevcut yönetimden herhangi bir beklentilerinin kalmadığının altını çizdi. Bazı esnaflar, aidat ödemek dışında odayla bir bağları olmadığını ifade ederek, “Çünkü buna alıştırıldık” dedi. Sektörleriyle alakalı karşılaştıkları sorunların halledilmesi noktasında Ticaret Odası dışında çözüm arayışına yöneldiklerini söyleyen esnaflar, “Kurumdan pek bir beklentimiz yok. İhtiyaçlar karşılanmadıkça, sorunlar çözülmedikçe beklentimiz kalmadı. Şu noktada tek beklentimiz yapılacak seçimin sonucu” şeklinde konuştu. ETO Başkan Adayı Erdoğan Tekgöz de,  ticaret erbabı olduğunu, statüye değil hizmet etmeye ihtiyaç duyduğunu vurgulayarak, kendisine güven ve destek mesajlarını ileten üyelere teşekkür etti. 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar