25 Eylül 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Büyükşehir YERLİ OTOYA SAHİP ÇIKTI.. Heyecanlanma Eskişehir Değil

Büyükşehir YERLİ OTOYA SAHİP ÇIKTI..  Heyecanlanma Eskişehir Değil
  • 15 Kasım 2017 Çarşamba
  • 3093 kez okundu

Geçtiğimiz günlerde İstikbal Gazetesinden Murat Taşkın'ın köşesinde paylaştığı Bursa ve Eskişehir gelişmişlik, sanayi verileri Eskişehirde ekonomik durağanlığını ve özetle bu konulardan sorumlu olanları gözler önüne serdi. Bir çok ilde ile yatırım gelmesi için dört bir elden yerel yönetimi, odaları, sanayileri el birliği ederken Eskişehir de maalesef yıllardır böyle bir birliktelik ortaya konulmadı.

En son yerli otomobil ile ilgili atılan imzalar sonrasında pek çok ilde projenin kendi illerinde yapılması yönünde lobiler oluşturulmaya ve çağrılar yapılıyor.

Bu çağrılardan biri de İZMİR'DE yapıldı. Hem de İzmir'in CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından.

Elele Biz Hazırın başlığı altında bir araya gelen İzmirliler yerel yönetimin en üstünde olan Büyükşehir Belediye başkanının sözcülüğünde bu taleplerini duyurdular.

 CHP'li Aziz Kocaoğlu'nun öncülüğünde bir araya gelen İzmir iş dünyası, otomobil fabrikasının İzmir'e yapılması için harekete geçti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, birlikte hareket etme çağrısı kapsamında İzmir sanayi ve iş dünyası ile otomotiv ve yan sanayi sektörlerinin temsilcileri Tarihi Havagazı Fabrikası'nda toplantı yaptı.

8 KİŞİLİK KOMİTE SEÇİLDİ

Yerli otomobil fabrikasının İzmir'e kurulması için çalışma yapılmasına karar verildi. Yer seçiminde Aliağa, Bergama ve Kınık bölgesi öne çıktı. Çalışmaları takip etmek, lobi faaliyetleri gerçekleştirmek üzere başkanlığını Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancıları'ın yürüteceği 8 kişilik komite seçildi.

YOL HARİTASI BELİRLENDİ

Yerli otomobil fabrikasının İzmir'e kurulması amacıyla düzenlenen toplantı sonunda yapılan basın toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli otomobil üretim hamlesi ve beş girişimicinin iştirakiyle kurulacak otomobil fabrikasının İzmir'e getirilmesi, yatırımın İzmir'de yapılması dilek ve isteklerini iletmek üzere yol haritası çalışması yaptıklarını açıkladı. İzmir'in avantaj ve dezavantajları, uygun olan yerler konusunda fikir alışverişi yaptıklarını belirten Kocaoğlu, şöyle dedi:

haberkaynak: ensonhaber.comGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar