23 Ekim 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Komşu illerin ilçesiyle yarışır haldeyiz”

“Komşu illerin ilçesiyle yarışır haldeyiz”
  • 23 Kasım 2017 Perşembe
  • 5406 kez okundu

Kent gündemine dair açıklamalarda bulunan Oda Başkanı Gazi Çelik, Kızılinler Projesi başta olmak üzere Sanayi Projesi, Gündoğdu Mahallesi ve birkaç mahallenin kat artırımı gibi kentin en önemli projelerinin bir yıl geçmesine rağmen hala yapılmadığını söyleyerek, “Bursa’yı bıraktık neredeyse İnegöl ile yarışır hale geldik” dedi.

Eskişehir Emlak ve Komisyoncular Odası Başkanı Gazi Çelik, Eskişehir’de yeni yıla sayılı günler kala iktidar ve muhalefet partileri tarafından kente yapılacağı söylenen projelerin hayata geçirilmemesinin kendilerini üzdüğünü söyledi.

Kent gündemine dair açıklamalarda bulunan Oda Başkanı Gazi Çelik, Kızılinler Projesi başta olmak üzere Sanayi Projesi, Gündoğdu Mahallesi ve birkaç mahallenin kat artırımı gibi kentin en önemli projelerinin bir yıl geçmesine rağmen hala yapılmadığını belirtti. 

Kızılinler Projesinin bakanlığa gönderildiğini hatırlatan Gazi Çelik, “Diğer şehirlere baktığımız zaman Afyon komşu ilimiz. Kaplıcalar var, beş yıldızlı oteller var. Yerli turistleri çekiyorlar. Denizli’ye Japonlar bile geliyor. Bizde bu kaynaklar ve projeler olmasına rağmen bir türlü hayata geçirilememesi Eskişehirlilerin kaybıdır. Bunu iktidar ve muhalefet partisinin il başkanlarının ve milletvekillerinin söz konusu Eskişehir olduğu zaman bir araya gelerek bu tür projeleri hayata geçirmeleri gerekir. Sanayi Projesi hala yapılmadı. 10 yıldan beri bahsediliyor. Bir türlü olmuyor. İktidar ve muhalefet partileri Eskişehir söz konusu ise Ankara’da bir araya gelerek masaya yumruklarını vurup sorunları çözmelidir. Bursa’yı bıraktık neredeyse İnegöl ile yarışır hale geldik. İhracatımız İnegöl ile aynı seviyede. Komşumuz olan ilin ilçesiyle çekişir haldeyiz. Eskişehir’in ne kadar geri de kaldığını düşünebiliyor musunuz?” diye konuştu.

istikbal gazetesiGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar