11 Aralık 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

YENİ NESİL YAZAR KASA KULLANIMIYLA İLGİLİ SÜRE ERTELEME

YENİ NESİL YAZAR KASA KULLANIMIYLA İLGİLİ SÜRE ERTELEME
  • 23 Aralık 2017 Cumartesi
  • 4035 kez okundu

Hatırlanacağı üzere 2014 yılı cirosu 150 bin TL’nin altında olan esnaf ve sanatkarlarımızın kullanmakta olduğu yazarkasaların, yeni nesil yazarkasa ile değiştirilmesi için Maliye Bakanlığınca öngörülen 1 Ocak 2017 tarihi 1 Ocak 2018 tarihine ertelenmişti.

 Maliye Bakanlığınca yapılan yeni düzenlemeyle yukarıda belirtilen esnafımız için yeni nesil yazarkasa kullanma zorunluluğu bir kez daha ertelenmiştir.

21 Aralık 2017 tarihli ve 30277 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan 488 sıra numaralı Vergi Usul Genel Tebliğine göre,  2014 yılı cirosu 150 bin TL‘nin altında olan esnaf ve sanatkarlarımız, eski nesil yazarkasalarını, herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın bu cihazların mali hafızası dolana kadar kullanabileceklerdir.

Mali hafızası dolan veya herhangi bir nedenle mali hafıza değişimini gerektiren bir durumda eski nesil cihazlara yeni mali hafıza takılmayacak, bunun yerine yeni nesil yazarkasa kullanılması zorunlu olacaktır.

Mali hafızanın dolması veya herhangi bir nedenle mali hafızanın değiştirilmesi zorunluluğunun doğması halinde, bu durumun meydana geldiği tarihi takip eden 30 gün içinde yeni nesil yazarkasaların alınması ve kullanılması zorunludur.

Bu kararla birlikte ödeme kaydedici cihazlarla ilgili kullanım sürelerinin ertelenmiş olduğunu tüm esnaf ve sanatkarlarımızın dikkatine sunarak, detaylı bilgi almak isteyen esnaf ve sanatkarlarımızın bağlı oldukları meslek odalarına veya muhasebecilerine müracaatlarını bekliyoruz.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar