11 Aralık 2018 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TANAP Eskişehir’e ulaştı

Azerbaycan doğalgazını Gürcistan üzerinden Türkiye'ye ulaştırmayı amaçlayan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) projesinin Bakü'den Eskişehir'e kadar ulaştığı öğrenildi.

Azerbaycan doğalgazını Gürcistan üzerinden Türkiye'ye ulaştırmayı amaçlayan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) projesinin Bakü'den Eskişehir'e kadar ulaştığı öğrenildi. TANAP Genel Müdürü Saltuk Düzyol TANAP'ta yüzde 96'lık bir ilerleme kaydedildiğini de aktardı.

Saltuk Düzyol yaptığı açıklamada: "Aşama 0'ın test süreci Ocak ayı içerisinde başlatılacak. Eskişehir'den, Yunanistan sınırına kadar olan Aşama 1 süreci ise planlanan takvimde devam edecek. Haziran ayında TANAP Azerbaycan doğalgazını BOTAŞ'ın Eskişehir'deki merkezleri ile buluşturacak" ifadelerinde bulundu.

TANAP projesi toplam 7.9 milyar dolar maliyete sahip. TANAP'ın devamı Trans Adriyatik Doğalgaz Boru Hattı (TAP) ise Azerbaycan doğalgazını Yunanistan ve Arnavutluk üzerinden İtalya'ya aktarmayı hedefliyor. TAP'ın tamamlanma tarihi ise 2020 başı olarak belirtildi. TAP'ın uzunluğunun 878 km uzunluğunda olduğu belirtiliyor. Bunun 550 kilometresi Yunanistan'dan, 215 kilometresi Arnavutluk'tan,105 kilometresi Adriyatik Denizi'nden ve 8 kilometresi ise İtalya'dan geçecek.

QHAGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar