18 Ocak 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Reçete ve İ.T.S. (İlaç Takip Sistemi) Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından veteriner hekim reçetelerinin elektronik ortamda düzenlenmesi amacıyla E-Reçete uygulamasına geçilmesine karar verilerek E-Reçete yazılım oluşturulmuş ve oluşturulan E -Reçete Sistemi 01.01.2018 tarihi itibarıyla ülkemiz genelinde uygulamaya açılmıştır. Konu ile ilgili olarak İl Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdür yardımcısı Serpil UZUN, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ali KAYA, E-Reçete ve İ.T.S. (İlaç Takip Sistemi) Eskişehir İl Sistem Sorumlusu Ali İbrahim GÜLLE, Eskişehir-Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimler Oda Başkanı Mehmet KIZILİNLER, şube personeli ve Eskişehir İlinde serbest klinik işleten 64 veteriner hekimin katılımı ile 28.12.2017 tarihinde saat 10:00 'da toplantı yapılmıştır.

Toplantıda Ülkemiz genelinde 01.01.2018 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan E-Reçete ve İ.T.S.(İlaç Takip Sistemi) ile ilgili serbest klinik işleten veteriner hekimlere eğitim ve bilgilendirme çalışması yapılmıştır.

Toplantıda E-Reçete ve İ.T.S.'nin hayvan hastalıkları ile mücadele başta olmak üzere gıdalarda kalıntı miktarlarının belirlenmesi, ilaç tüketiminde izlenebilirliğin sağlanması ve uygulanan ilaçlar hakkında istatistiki bilgilerin edinilmesine önemi vurgulanmıştır.

Toplantı karşılıklı görüş alışverişi ile sona ermiştir.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Linkler

eskisehirkonut.com - eskisehiraraba.com - eskisehirapartlar.net - eskisehirdekonaklama.com - Eskişehir Günlük Kiralık Ev - Eskişehir iş ilanları - Günlük Kiralık Ev - Eskişehir Kız Apart - Eskişehir Seri İlanlar