23 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Beylikova’lı Çiftçiler Bilgilendirildi

T.C. ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI  “TAHILLARDA KULLANILAN GÜBRELER VE ÜST GÜBRELEME” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISINI BEYLİKOVA İLÇESİNDE YAPTI.

Eskişehir Ticaret Borsası tarafından Beylikova Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen tahıllarda kullanılan gübreler ve üst gübreleme konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bilgilendirme toplantısına Beylikovalı üreticilerin ve muhtarların yanı sıra Beylikova Belediye Başkanı Sayın Özkan ALP, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Selçuk UYGUN, Eskişehir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sayın Hasan ÖZTÜRK, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın İsmail Hakkı AZİZOĞLU ile Tepebaşı Belediyesi Yetkilileri katılım sağladılar. 

Eskişehir Ticaret Borsasının gönüllü Zirai Danışmanlığını yapan Prof. Dr. Engin Kınacı katılımcılara önemli bilgiler verdi.
ETB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, katılımcılara hitaben yaptığı açılış konuşmasında;

“Bizler Eskişehir Ticaret Borsası olarak Merkezde ve İrtibat Bürolarımızın olduğu yerlerde zaman zaman Çiftçilerimiz ve tarım paydaşlarımız ile birlikte bu tür toplantılar yapıyoruz. Yaptığımız bu toplantıların amacı doğru bilgilendirmeyi sağlamak, yanlış uygulamaları sonlandırmak, Eskişehir ovasında üretilen hububatın kalitesini arttırmaktır. Tarım stratejik bir sektördür ve ihmal edilmemelidir. Bu günkü toplantımızda, tahıllarda kullanılan gübreler ve üst gübreleme konularında hocam sizlere bilgilendirme yapacaktır. Türk tarımına gönül vermiş, gönüllülük esası ile çalışan Hocamıza ve toplantıya ilginizden dolayı her birinize teşekkür ederim.” dedi.

Ardından söz alan Prof. Dr. Engin KINACI, konu ile ilgili bilgiler verdi ve soruları cevaplandırdı.
Prof. Dr. Engin KINACI, toplantıda yaptığı konuşmada; “Bölgemiz İklimine uygun tahıl çeşitleri ve gübreler doğru seçilmeli ve doğru zamanda uygulanmadır.” diyerek sözlerine son verirken toplantıya katılanlara teşekkür etti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar