13 Aralık 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Başvurulari Başladi

Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi ( %50 Hibe Desteği ) Başvurulari Başladi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde, tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama tesislerinin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir seviyeye getirmek amacıyla bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen Tebliğ (2017/48) yayınlanmıştır. Tebliğe'e  göre yatırım konuları aşağıda belirtilmiştir;

 
1.Tarla içi damla sulama sistemi kurulması,
2.Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması,
3.Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması,
4.Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması,
5.Lineer  veya Center pivot sulama sistemi kurulması,
6.Tamburlu sulama sistemi kurulması,
7.Güneş enerjili sulama sistemi kurulması,

 
1.Başvurular 01.01.2018 tarihinde başlamış olup 01 Mart 2018 taihinde sona erecektir. Tebliğ ve Uygulama rehberinde belirtilen esaslara göre hazırlanan proje dosyalarıyla İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme şubesine şahsen müracaat edilmesi gerekmektedir.
2. Bu proğrama Gerçek ve Tüzel kişiler ile Sulama Kooperatifleri ve Türk Ticaret Kanununda tanımlanan Kolektif şirket, Limited şirket ve Anonim şirket başvuruda bulunabilir. Hibeye esas mal alım tutarı gerçek ve Tüzel kişiler için 1.000.000TL'yi geçemeyecektir.
3.Tebliğ kapsamında başvuru sahipleri birden fazla parsel ve birden fazla yatırım konusu için başvuru yapabilir.
4.Başvuru sahipleri kendilerine ait kuyular için sadece bir başvuru yapabilirler. ( Her bir kuyu için bir parsele müracaat edilir.)
5.Kırsal kalkınma desteklemeleri  kapsamında yukarıda belirtilen yarım konularından a,b,c,d bentlerindeki yatırım konularında son üç yılda, e,f,g yatırım konularında ise son on yılda daha once bireysel sulamaya ilişkin hibe desteği aldığı  yer için başvuru yapılamaz. Ancak parselin bir kısmı için daha önce hibe desteği alınması halinde, parselin kalan kısmı için yukarıdaki şartları sağlamak koşulu ile başvuru yapabilir.

 

Bakanlık tarafından belirlenen usul ve esaslara uygun olan ve Kabul edilen proje başvurularında hibeye esas mal alım tutarının %50'sine hibe yoluyla destek verilecektir.            

Daha fazla bilgi edinmek isteyen kişiler, www.tarimreformu.gov.tr veya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne (Tel:3101717/214-214) müracaat edebilirler.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar