16 Aralık 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESOGÜ-TEI İşbirliği Toplantısı

ESOGÜ-TEI İşbirliği Toplantısı
  • 17 Şubat 2018 Cumartesi
  • 4430 kez okundu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin sanayi işbirlikleri kapsamındaki ESOGÜ-TEI (Tusaş Motor Sanayi A.Ş.) İşbirliği Toplantısı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıya ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, TEI Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit ve TEI yöneticileri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çabuk, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı ve öğretim üyeleri, Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyeleri ile Eskişehir Meslek Yüksekokulu Müdürü katıldı.

Toplantıda konuşan Prof. Dr. Hasan Gönen, ESOGÜ’nün bölge üniversitesi olma yükümlülüğüne vurgu yaparak bir süredir havacılık ve uzay alanındaki çalışmaları, patent oluşturacak düzeyde ürünlere dönüştürerek yüksek teknolojili ürünlere olan ihtiyacı karşılamayı amaçladıklarını ve buna paralel olarak da kamu ve özel kuruluşlarla yakın temasta olduklarını söyledi. Bu toplantının amacının da TEI ile yapılabilecek ortak çalışmaları görüşerek ihtiyaçları projelendirmek, ürün ve hizmet çıktılarıyla çalışmaları değerlendirmek olduğunu belirtti.
         
TEI Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit konuşmasında, daha önceki toplantılarda öğretim üyeleriyle birlikte çalışma alanları belirleyerek ve belli başlıkları paylaşarak ESOGÜ’den talep ettikleri ve ihtiyaç dahilindeki projeleri çıkarttıklarını, ESOGÜ- TEI işbirliği ile TEI’nin ve ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda araştırma merkezleri oluşturarak bu projeleri yürütmeyi amaçladıklarını söyledi.

 TEI yönetiminin hazırladığı tedarik ürün ihtiyaçları ve potansiyel proje konularıyla, üretim süreçlerinin ESOGÜ öğretim üyeleri ve TEI yöneticileriyle birlikte ayrıntılı olarak ele alındığı toplantıda, bazı mühendislik konularıyla ilgili olarak özellikle ülkemizde hiçbir üniversitede henüz yapılmamış spesifik çalışma alanlarının ESOGÜ’de yüksek lisans, doktora düzeyinde ve diğer akademik çalışmalarla yürütülüyor olmasının işbirliği çalışmalarında  büyük avantajlar sağlayacağı dile getirildi.

 Geçmişte gerek bilişim alanında ve gerekse diğer mühendislik projelerinde bazı ürün ve hizmet ihtiyaçlarının ithal olarak tedarik edildiğini dile getiren TEI Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit, yapılacak işbirliği çalışmalarıyla bu taleplerin ESOGÜ tarafından karşılanabilmesine ilişkin çalışmaların yapılacak olmasından memnuniyet duyduğunu belirtti. Toplantının kapanışında kısa bir değerlendirme yapan Prof. Dr. Hasan Gönen, verimli bir toplantı olduğunu, somut adımlar atılması adına çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar