16 Aralık 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Odunpazarı’ndan ’Solucan Gübresi Eğitimi’

Odunpazarı’ndan  ’Solucan Gübresi Eğitimi’
  • 19 Şubat 2018 Pazartesi
  • 3203 kez okundu

Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, solucan ve solucan gübresi üretimi ile ilgili eğitim düzenledi.

Odunpazarı Belediyesi Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Solucan Gübresi Eğitimine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Akademik çevrelerin desteğiyle gerçekleşen eğitimde, Odunpazarı Belediyesi'nin tarımsal faaliyetleri, Odunpazarı Belediyesi Solucan Gübresi Üretim Tesisi, gübre teknolojileri ve çeşitleri, solucan gübresi ve uygulamaları, solucan gübresinin geleceği gibi konuların masaya yatırıldı.

Solucan Gübresi Eğitimine, Uzman Biyolog Gökhan Güngörmedi, Biyolog Gökhan Ünal, Uzman Biyolog Mertcan Kömürcüoğlu, Ziraat Yüksek Mühendisi Rafet Burak Özen, Ziraat Mühendisi Yavuz Onrat katıldı.

Yaklaşık 500 kişinin katıldığı eğitimde konuşmacılar tarafından solucan çiftliği işletmelerinde bulunması makine ve ekipmanların kullanması, solucanların besin maddelerinin tanıması ve kullanmasını hakkında bilgiler verildi.

Solucan Gübresi eğitiminde katılımcılara dağıtılan iletişim anketleriyle bir grup oluşturulacak. Ayrıca diplomalı teorik ve pratik eğitim çalışmalarının olacağı bir eğitim programı yapılacak. Eğitim sonunda katılımcılara mezuniyet belgeleri verilecek. Yetkililer kısa süre içerisinde eğitimlerin başlayacağının müjdesini verdi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar