16 Aralık 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GELİRLERİMİZİ, GETİRİSİ OLMAYAN PROJELERE BAĞLAMAYACAĞIZ

GELİRLERİMİZİ, GETİRİSİ OLMAYAN PROJELERE BAĞLAMAYACAĞIZ
  • 21 Şubat 2018 Çarşamba
  • 3581 kez okundu

ETO Başkan Adayı Erdoğan Tekgöz, kongre yapan Servis Araçları İşletmeleri Odası ile Sucular Odası’nın yöneticilerini ziyaret etti, nisan ayından sonra Eskişehir’de odalar arasında tam bir uyum ve işbirliği olacağını söyledi.

Eskişehir Ticaret Odası Başkan Adayı Erdoğan Tekgöz, Değişim Seninle Başlar Ekibi’yle birlikte çalışmalarını sürdürüyor. Sektörlerin ve meslek gruplarının çatı kuruluşu olan odaları çok önemseyen Tekgöz ve ekibi, seçimlerini tamamlayan odaların yeni yönetimleriyle görüşmeye de devam ediyor. ETO Başkan Adayı Erdoğan Tekgöz son olarak Eskişehir Servis Araçları İşletmeleri Odası Başkanlığı’na seçilen Abdurrahman Yüceer ile Eskişehir Sucular Odası Başkanlığı’na yeniden seçilen Gazi Kaya ve yeni yönetimlerini ayrı ayrı ziyaret etti. Son derece samimi bir havada gerçekleşen ziyaretlerde oda başkanları sorunları ve çalışmalarını anlattı, ETO’dan beklentilerini dile getirdi.

TOBB’un Bir Üniversitesi de Eskişehir’e
Eskişehir için üniversite öğrencilerinin önemli bir gelir kaynağı olduğunu ifade eden servisçiler, üçüncü bir üniversitenin şehre çok şey katacağının altını çizdi. ETO Başkan Adayı Erdoğan Tekgöz’ün Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi projesinin yaşama geçmesini arzu ettiklerini kaydeden servisçiler, projenin detayını sordu.  Eskişehir’in öğrenciyle barışık bir öğrenci şehri olduğunu ifade eden Tekgöz de “Bu kent üçüncü bir üniversiteyi hak ediyor. Eskişehir’de kurulacak bir vakıf üniversitesi, bu üniversitede öğrenim görecek ortalama 5 bin öğrencinin şehre bırakacağı yıllık gelir minumum 240 milyon lira. Bunun 120 milyon lirası öğrenci harcamaları, 120 milyon lirası kayıt harcamaları. TOBB’un ülkemizin farklı illerinde üniversite ve fakülteleri var. İstersek bir üniversitesi de Eskişehir’de olacak. Bunun için çabalayacağız” diye konuştu.

Getirisi Olmayan Değil, Yenilikçi Projeler
ETO Başkan Adayı Erdoğan Tekgöz ve ekibinin, Sucular Odası Başkanı Gazi Kaya ve yeni yönetimini ziyaretinde de kent ticareti konuşuldu. ETO’nun, ticaretin çarkını döndüren esnafın, tüccarın, işadamı ve girişimcinin önünü açması gerektiğini ifade eden Tekgöz, “Üyelerin önünü açmazsanız, yeni kaynaklar yaratmaz iseniz kısırdöngü olur. Bizim ETO’da gelirlerimizi, getirisi olmayan bir projeye bağlayan değil, yenilikçi projeler yaşama geçiren bir yönetime ihtiyacımız var. Bizim, tüm sektörlerin ve mesleklerin bağlı olduğu odalarla tam bir uyum içinde çalışan ETO’ya ihtiyacımız var. Allah izin verirse, önümüzdeki nisan ayından itibaren Eskişehir’deki tüm odalar, borsa ve ETO tam bir uyum ve işbirliği içinde çalışacak, üyelerinin her türlü sorun ve meselesini elbirliğiyle çözüme kavuşturacak” dedi.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar