15 Aralık 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı 2018 rekorlarla açıldı

Dünyanın üçüncü büyük fuarı haline gelen ‘İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı 2018’  kapılarını açtı. Tüm Kırtasiyeciler Derneği’nin (TÜKİD) desteğiyle TÜYAP’ta düzenlenen fuar, 25 Şubat’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. Açılışta konuşan TÜKİD Başkanı Vecdet Şendil, aylar öncesinden başlayan çalışmalar ile katılımcıların çeyiz hazırlar gibi stantlarını hazırladıklarını belirtti. Fuarın bu yıl rekorlara imza attığını söyleyen Şendil, ‘Fuara 25 ülkeden 330 marka, 253 firma katıldı. Metrekare olarak da 16 bine yaklaştık’ dedi

İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı 2018 kapıları açtı. Tüm Kırtasiyeciler Derneği’nin (TÜKİD) destekleriyle 24’üncüsü düzenlenen fuar, 25 Şubat tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. Alanında dünyanın üçüncü büyük fuarı haline gelen İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı 2018, ikinci kez Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

‘Çeyiz hazırlar gibi stantlarımızı hazırladık’
Fuarın açılışında konuşan TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, fuar için aylar öncesinden çalışmaya başladıklarını söyleyerek, “Çeyiz hazırlar gibi stantlarımızı hazırladık. Tüm sektörün bir araya gelebildiği fuarımızda on binlerce ürün ve en son yenilikler görücüye çıktı. Milyonlarca dolarlık iş birliklerinin yapılacağı fuarımız, sektörün gelişimi açısından çok önemli bir yere sahip” dedi.

Katılımcı sayısı ve metrekarede rekorların fuarı
Bu yıl fuara yurt içi ve yurt dışından geçen yıla göre yüzde 70 artış ile 330 marka ve 253 firmanın katıldığını anlatan Şendil, “Katılımcı ülke sayısı da 18’den 25’e yükseldi. Fuarımız metrekare olarak da 16 bine yaklaştı. Şimdiye kadar en fazla 12 bine ulaşmıştık. Anadolu’dan da 78 ilden perakendeci katıldı. Dünyada fuarcılığın azaldı denildiği bir ortamda bu büyümeler çok önemli. Bu yıl rekorların fuarına imza attık” diye konuştu.

Yerli üretim arttı, Çin’e bile oyun hamuru sattık
Son iki yıldır milli üretimi desteklemek için devletin attığı adımların sonuç vermeye başladığını belirten Şendil, “Yerli üretim ve üretici sayımız arttı, artmaya da devam ediyor. Uzakdoğu ve Çin’den ithal ettiğimiz birçok ürünü ihraç eder duruma geldik. Örneğin Çin’e oyun hamuru sattık. Avrupa ülkelerine ürün satacak kapasiteye de sahibiz” ifadelerini kullandı.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar